Уряд схвалив зміну назви статусів осіб з інвалідністю

24 Липня 2017 Друкувати цю новину

Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону, яким приводяться у відповідність до міжнародних норм назви статусів осіб з інвалідністю. Про це пише Урядовий портал.

Проект акта розроблено, зокрема, на виконання пункту Плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.

Проектом пропонується внести зміни до 44 законодавчих актів, зокрема Сімейного кодексу України, Кодексу законів про працю України, та інших законів України з метою приведення чинного законодавства, що стосується соціального захисту осіб з інвалідністю, у відповідність до офіційного перекладу Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї.

Зокрема пропонується слова «інвалід», «дитина-інвалід», «інвалід з дитинства» та «інвалід війни» в усіх відмінках і числах замінити відповідно словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю», «особа з інвалідністю з дитинства» та «особа з інвалідністю внаслідок війни» у відповідних відмінках і числах.

Що стосується посвідчень, у яких застосовуються терміни «інвалід», «інвалід війни», «інвалід з дитинства», «дитина-інвалід», а також пенсійних посвідчень, у яких є такі терміни, то в Прикінцевих положеннях законопроекту зазначено, що вони є дійсними протягом строку, на який їх було видано.

  Категорія:
  1. Людмила
    Липень 24, 11:19 #1 Людмила

    Ну, изменили название, И ЧТО??? НАМ СТАЛО ЛЕГЧЕ ЖИТЬ?! КАК НЕ БЫЛО ПАНДУСА, ТАК И НЕТ… живу без реальной возможности выехать из дома, внутридомовые дороги отсутствуют, транспорт не доступен, далеко уедешь на коляске без дорог и пандуса?! Необходимо менять отношение ВЛАСТЬ ИМУЩИХ к убогим инвалидам, а не менять ВЫВЕСКИ!!!

    Reply to this comment

Додати коментар

Напишіть відгук