Українці утримують третє місце на Паралімпіаді в Ріо по золотим нагородам і кількістю медалей

12 Вересня 2016

11 вересня, четвертий день змагань – напружений, цікавий, насичений подієво день!..Сьогодні нашим спортсменам, що виступали у 9 видах спорту, вдалось вибороти 12 медалей: 6 золотих, 3 срібних та 3 бронзові, а загалом – 49 нагород: 18 золотих, 13 срібних та 18 бронзових.

Найбільше вразило сьогодні плавання. І не тому, що тут розігрувалось більше всього комплектів нагород – 6, з яких за чотири комплекти боролись українські паралімпійці. І причому досить вдало: сьогодні нашим спортсменам в плаванні вдалось вибороти 7 нагород різного ґатунку: 3 золоті, 2 срібні та 2 бронзові медалі.

Великим сюрпризом для усієї глядацької аудиторії, вболівальників, тренерів та самих спортсменів виявилась ситуація, коли наш Олексій Федина та спортсмен з Узбекистану вибороли по дві золоті нагороди одночасно на дистанції 100м брасом, показавши однаковий час -1:04.94. Це унікальна ситуація, яка трапилась сьогодні у плаванні.

14341794_10209285745357827_721425003_n.jpgНе менш яскравою подією, яка запалила серця кожного українця, став результат наших паралімпійців на блакитній доріжці Ріо на дистанції 200 м комплексним плаванням. Весь п’єдестал був українським!!! Всі спортсмени – дебютанти Ігор (Дубров Денис, Крипак Максим, Ванзенко Дмитро). До речі, Дубров Денис  – дебютант Паралімпійських ігор в Ріо – на цій дистанції не тільки виборов золото, але й побив раніше встановлений ним же світовий рекорд на чемпіонаті Європи в Португалії 2016 р, покращивши його на 1 с 66″ – 2:06.87.

Ще один рекорд світу сьогодні встановила Лейля Аджаметова – дебютанка Паралімпіади в Ріо –  на легкоатлетичній дистанці у бігові на 100 м. СьогодніЛейля “перемогла” сама себе – вона перевершила свій вчорашній світовий рекорд – 11.79 (вчора було – 11.86).

Унікальною цікавинкою легкої атлетики України є метання булави, в якому вперше взяли участь спортсмени України. Дебютанка Паралімпіади-2016 Зоя Овсій виборола срібло у цій дисципліні, метнувши булаву на 22.21 м.

Якщо повертатись до рекордів, то станом на сьогодні у доробку команди – 8 рекордів світу за 4 дні змагань, 5 рекордів Європи та 7 паралімпійських рекордів!.. Тільки сьогодні було встановлено 2 рекорди світу та 1 рекорд Європи (Паламарчук Сергій у плаванні на дистанції 200 м вільним стилем).

Сьогодні також закінчили змагатись спортсмени в академічному веслуванні, виборовши в одиночному човні у виконанні Романа Полянського золоту нагороду. Йому не було рівних як у відбіркових змаганнях, так і у фіналі. Він виступив з відривом у фіналі в 4 секунди – 4:39.56.

14349126_10209285720037194_1827991046_n.jpg20 років національна паралімпійська збірна команда України з настільного тенісу йшла до заповітного золота. Сьогодні нарешті це здійснилось: Наталя Косміна виборола першу паралімпійську золоту нагороду у цьому виді спорту. Змагання ще тривають, 13 вересня, за іронією долі, наші обидві україночки Ходзинська Антоніна та Литовченко Марина боротимуться за бронзову нагороду.

19 річна Аліса Колпакчи у дебютному для України виді спорту (та і всієї Паралімпіади загалом)  – паратриатлоні, що складається з плавання (750 м в океані), велогонки (22 км) та 5 км бігу  – проявила справжню силу духа та випередила спортсменів, які мають більший досвід і представляють країни, які займають провідні позиції у цьому виді спорту – Канада, Австралія США, Великобританія та Бразилія. Аліса фінішувала шостою з загальним часом 1 година 18 хв 35 с.

Підсумок четвертого дня змагань:  49 нагород: -18 золотих, 13 срібних та 18 бронзових , а також 3 місце за кількістю золотих медалей та 3 місце за загальною кількістю нагород. Попереду традиційно команда Китаю (39 золотих, 30 срібних та 23 бронзових нагород) та Великобританії (23 золотих, 14 срібних та 19 бронзових нагород), які обіймають перше та друге місце відповідно.

Роблячи екскурс у минуле, на Паралімпаді в Лондоні-2012 у четвертий день змагань українцями було завойовано 33 медалі (13 золотих, 8 срібних та 12 бронзових нагород). Тоді команда займала четверту позицію. Відтак, результати команди зразка 2016 року суттєво покращились., і ми маємо усі сподівання, що наші спортсмени якнайкраще представлять Україну в Ріо.