Український студент створив унікальний автоматичний пристрій

13 Лютого 2017 Друкувати цю новину

Український студент створив унікальний автоматичний пристрійДві штанги, датчики й блок керування. Все, на перший погляд, дуже просто. Що вміє цей робот? І чай подає, і ліки, і пульт від телевізора, а ще вимірює артеріальний тиск та запам’ятовує стан здоров’я. Одне слово, універсал.

Дмитро Кривий навчається в технічному університеті. Він давно дружить з технікою: щось творить, майструє. Робота придумав невипадково.

“Мій друг упав з восьмого поверху житлового будинку, -- каже. -- На щастя, залишився живим, але не може дати собі раду. Наймати няню -- дорого. От я і придумав для нього такого ось помічника. Як працює робот? Дуже просто: чіпляю до руки хворого механізм, який передає інформацію роботу, а той -- копіює рухи. Тобто хворий керує за допомогою жестів. Усі дані -- записуються на комп’ютер. Тож лікар може спостерігати за пацієнтом навіть на відстані”

Це не перший роботизований пристрій у колекції винахідника. Дмитро давно переконався, що така техніка може допомагати людині і в просторі орієнтуватися, і дахи будинків фарбувати чи чистити. Але, на його думку, сьогодні найбільша потреба в роботах-няньках.

“Війна на Донбасі, -- тяжко зітхає. -- Багато поранених. Обмежений рух і можливості. А ще збільшується кількість інфарктників та інсультників. Не завжди є поруч хтось, щоб подав. А робот-няня тут як тут. Власне, штанги це лише експериментальний варіант. Я хочу зробити щось на кшталт такої руки, яку можна буде прикріпити до стола”.

Функції робота-няні Дмитро постійно розширює. Він і тиск вимірює, і фіксує кількість серцевих скорочень, і аналізує рухливість. Датчики, які кріпляться до тіла, зчитують інформацію, а за допомогою маніпулятора хворий керує пристроєм.

“Із таким роботом людина ніколи не почуватиметься самотньою, -- пояснює. -- А головне -- даватиме собі раду в скрутній ситуації. Це багатофункціональна няня. Скільки коштує? Трішки більше як сім тисяч гривень”.

А ще Дмитро придумав спеціальний пояс від пролежнів. Як він діє? Дуже просто: вдягаєш на пацієнта і все -- спеціальні імпульси стимулюватимуть кровообіг. Cпіврозмовник зізнається, що він уже не може без творчих пошуків. Каже, мовляв, дуже шкода, що в Україні майже не зважають на практичні винаходи. Натомість за кордоном це сприймають на ура. Особливо в Китаї -- мерщій впроваджують.

“А над чим ти працюш зараз?” -- цікавлюся. “Задумів багато, -- пояснює, -- всі не буду розголошувати, щоб не насмішити Бога. Скажу лише про один. Це щось на кшталт робота-принтера. Зараз стало популярним малювати на стінах будинків якісь картини. Це досить непроста й водночас ризикована робота. Натомість я хочу створити робота-принтера з матрицею, який допоможе відтворювати шедеври швидше і якісніше. Це цілком реально”.

Дмитро охоче демонструє можливості робота-няні. Автоматизований пристрій бездоганно виконує всі команди. Винахідник задоволений. Він довго працював над своїм дітищем. Тепер бачить, що не намарно. “Бодай друг не сумуватиме, -- всміхається винахідник. -- Але я думаю, що робот-няня зацікавить й інших хворих, прикутих до ліжка”.

Експрес онлайн

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук