Український школяр винайшов “помічника” для незрячих людей

14 Червня 2018 Друкувати цю новину

Український школяр винайшов "помічника" для незрячих людей

Хлопець сконструював систему з ультразвукових датчиків, яка реагує на перешкоди

Дев'ятикласник Ігор Шибка з Дніпра винайшов помічника для незрячих людей. Хлопець сконструював систему з ультразвукових датчиків, яка реагує на перешкоди.

Помічника для людей з проблемами зору Ігор зробив з підручних матеріалів. Кілька ультразвукових датчиків, транзистори, акумулятори, плата і система голосових повідомлень – це все, що знадобилося юному винахідникові.

"Я створив свій пристрій, який зібрав на базі контролера власне споєнного. До нього можна підключити до 6 інфрачервоних датчиків, розташованих на всіх частинах тіла. У контролера була записана наша програма, на мікросхемі був записаний мій голос, всі мовні фрази і вже при виявленні небезпеки він видавав людині нормальне оповіщення – перешкода знизу, зліва", – розповідає Ігор Шибка, школяр-винахідник.

Ігор готував свій винахід на всеукраїнський конкурс винахідників. І переміг. Собівартість його конструкції близько 300 гривень. Подібна розробка для слабозорих людей є у ізраїльської компанії, але вона значно дорожча – більше тисячі доларів.

"Це як сучасні приставки – віртуальна реальність, вони розпізнають повороти голови людини. І я хочу зробити те ж саме, щоб замінити всі датчики на грудях, на голові, щоб позбутися від дротів, щоб людина не була обвішана дротами", – говорить Ігор Шибка, школяр-винахідник.

Бійці АТО, які внаслідок поранень втратили зір, надихнули хлопця. Він разом з батьками вже 4 роки займається волонтерством. Допомагає військовослужбовцям в дніпровських госпіталях. Ігор з шести років захоплюється радіоелектронікою. Інтерес до цього заняття прищепили йому батьки – вони викладачі міської станції юних техніків.

"Те, що він захоплюється, що вдалося зацікавити, то, що якісь результати з'явилися, а з результатами приходить і інтерес до цієї роботи. Коли немає результату, людина опускає руки, перемикається на інше. Мені важливо, щоб він навчився сам працювати", – говорить Григорій Шибка, батько школяра-винахідника.

Ігор, крім помічника для незрячих, вже розробив власну версію "розумного будинку" – управляє побутовою технікою і навіть годує кота за допомогою смартфона.

Сьогодні

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук