Українські фахівці з реабілітації стажуватимуться у США

Українські фахівці з реабілітації стажуватимуться у США
21 Червня 2017
Друкувати цю новину

У Мінсоцполітики під головуванням начальника управління у справах ветеранів та учасників АТО Олександри Тарасової відбулося засідання Координаційної Ради проєкту Трастового Фонду НАТО з медичної реабілітації.

Українські фахівці з реабілітації стажуватимуться у США

Серед інших питань йшлося, зокрема, і про направлення українських фахівців з фізичної терапії та ерготерапії, а також реабілітації до США – для проходження ними стажування в Національному військово-медичному центрі «Волтер Рід». Як було повідомлено, центр вже дав згоду на прийняття трьох спеціалістів. Найближчим часом Міноборони, Мінсоцполітики та МВС мають визначитися з конкретними кандидатурами. Стажування триватиме місяць.

Окрему увагу члени Ради приділили обговоренню реалізації освітнього проєкту Трастового Фонду НАТО, зокрема, впровадженню освітньої спеціальності навчання протезистів/ортезистів-технологів категорії II за стандартами Міжнародної спільноти протезистів та ортезистів (ISPO) в Україні.

Керівник сектору Трастових Фондів НАТО Фредерік Пежо, який також брав участь у засіданні Ради, нагадав, що вже майже два з половиною роки їх організація сприяє Україні в сфері реабілітації й вже досягла певних результатів, надаючи необхідну допомогу як безпосередньо пацієнтам, так і установам та самим медикам, зокрема у підвищенні їхньої кваліфікації. А рік тому, як відомо, Україну відвідали представники ISPO.

Українські фахівці з реабілітації стажуватимуться у США

«Ми шукали партнерів, спільно з якими зможемо налагодити процес навчання в Україні спеціальності протезистів/ортезистів-технологів категорії II. Зрештою, зупинили свій вибір на Українському НДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності (м. Харків) та організації Human Study (Німеччина), яка вже має відповідний досвід роботи у різних країнах. Навчальний процес, який, за попередніми прогнозами, триватиме щонайменше шість років, здійснюватиметься на базі Харківського інститут радіоелектроніки», – розповів Фредерік Пежо.

Директор Українського НДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності Антоніна Салєєва, зі свого боку, також високо оцінила майбутній освітній проєкт. За її словами, у багатьох країнах таким спеціальностям не навчають взагалі. А найголовніше, що йдеться не просто про підготовку фахівців, а про створення постійної навчальної бази. «Якщо у Харкові буде досягнуто позитивний результат, такі ж навчальні бази можна буде відкривати і в інших містах», – зазначила науковець.

Координаційна Рада розглянула й інші питання. Зокрема, заслухала рекомендації Радника з медичних питань Трастового Фонду НАТО Золтана Векерді за підсумками його піврічної діяльності щодо підвищення ефективності системи реабілітації в Україні, а також обговорила майбутню участь українських військовослужбовців у марафоні морської піхоти США у 2017 році.

Урядовий портал

  Категорія: