Українські паралімпійці успішно розпочали чемпіонат Європи з легкої атлетики

21 Серпня 2014

Вчора, 19 серпня, досить успішно для українців розпочався чемпіонат Європи з легкої атлетики, що проходить у місті Суонсі Великобританія. Наші атлети за два дні змагань вибороли 15 медалей, серед яких 7 золотих, 3 срібні і 5 бронзових нагород та увійшли до п’ятірки найсильніших легкоатлетів Європи. Турнірну таблицю чемпіонату очолила команда Росії (у складі якої 74 атлети: 16 золотих, 14 срібних та 8 бронзових медалей), команди Великобританії, Німеччини та України вибороли однакову кількість золотих нагород, і зайняли відповідно друге, третє та четверте місця (Британія – 51 спортсмен: 7 золотих, 8 срібних та 11 бронзових нагород; Німеччина  – 32 учасника: 7 золотих, 8 срібних і 5 бронзових нагород). П’ятірку найсильніших несподівано завершила команда Фінляндії, показавши результат у 6 золотих, 1 срібна та 2 бронзові нагороди. Чемпіонат Європи з легкої атлетики триватиме п’ять днів: з 19 по 23 серпня, він об’єднав 37 країн-учасниць (550 спортсменів). Команду України представляє 34 спортсмена: 21 чоловік та 13 жінок.

Фаворитами першого дня змагань (19 серпня) стали: Дорошенко Олександр (штовхання ядра); Катишев Руслан (стрибок в довжину) та Сеник Микита (біг на дистанції 100м) – усі вони вибороли золоті нагороди.

Срібні медалі отримали Царук Юрій (біг на дистанції 100м ) та Срижак Інна (стрибок в довжину), а у дебютанки міжнародних змагань Андріїшиної Вікторії – бронза у бігові на дистанції 200м.

Перший день завершився результатом у 6 високих нагород: 3 золотих, 2 срібні та 1 бронзова медаль.

Сьогоднішній, другий день змагань (20 серпня), вразив всіх своєю динамічністю та сподіваними несподіванками. На переможні п’єдестали сьогодні вийшли не тільки маститі спортсмени, але й дебютанти (не тільки чемпіонату Європи, але й міжнародних змагань у цілому).

Золоті нагороди вибороли:

• Мисик Анастасія – штовхання ядра;
  • Жабняк Микола – метання диска;
  • Ботурчук Оксана – біг на дистанції 100м;
  • Онуфрієнко Андрій – стрибок в довжину

До речі, надзвичайно приємно було бачити нагородження Оксанки Ботурчук: красива україночка, з квітами у волоссі та жовто-блакитними стрічками… Як у неї при звуках Гімну нашої держави сльозами наповнились очі! А вуста співали цю наймилішу кожному спортсмену України пісню!

Онуфрієнко Андрій останнім від української команди завершив сьогоднішні змагання команди за високі нагороди, і завершив його яскравою золотою крапкою: його стрибок у довжину був неперевершеним! З результатом у 5,71 він переміг Барінова Владислава з Росії (5,70)! Як вміють наші спортсмени боротись!!! За один сантиметр, за долю секунди! Молодці!

Сьогоднішнє одне срібло виборола дебютанка чемпіонату Європи Стецюк Світлана у метанні диска.

Бронзові медалі у дебютанта міжнародних змагань Алексеєнка Олександра (метання списа), Медвєдєва Валентина (біг на дистанції 800 м): до речі, Валентин – дебютант чемпіонату Європи, у Микитіної Світлани – у бігові на 100м, у Куделі Світлани у штовханні ядра.

Таким чином, сьогоднішній день завершився 9 високими нагородами, серед яких: 4 золоті, 1 срібна та 4 бронзові медалі. Так тримати!

Усі ми з нетерпінням чекаємо завтрашнього дня, практично, екватора змагань, та вболіваємо за українських паралімпійців разом із спонсором Національного комітету спорту осіб з інвалідністю України – Ощадним банком України.