Участь у засіданні круглого столу

Участь у засіданні круглого столу
5 Березня 2015
Друкувати цю новину

PictureКиївське міське відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю 26 лютого взяло участь у круглому столі “Громадські і релігійні організації в державній стратегії соціально-психологічної адаптації населення України”, який проводився Національною академією державного управління при Президентові України. У роботі круглого столу прийняли участь керівники українських медичних, педагогічних та науково-дослідних установ, а також представники органів влади, громадських об’єднань, вищих навчальних закладів.

Метою заходу було обговорення проблеми і перспективи участі громадських та релігійних організацій в реалізації заходів соціально-психологічної адаптації населення в сучасних умовах на засадах демократичної участі громадськості в державному управлінні.

Обговорювалися наступні питання:

  • участь громадськості як принцип демократичності державного управління;
  • роль громадських організацій в реалізації стратегії соціально-психологічної адаптації населення;
  • шляхи і методи навчання волонтерів та можливі проблеми їх асоціації в спільних заходах;
  • роль релігійних організацій в підтримці психологічної рівноваги людини в екстремальних умовах;
  • організація роботи центрів психологічно-соціальної адаптації в регіонах країни;
  • застосування європейського протоколу психологічної адаптації учасників бойових дій;
  • використання підходу “Дипломатія здоров’я”.

Обговоривши зазначені проблеми участі громадських організацій в утворенні і реалізації державної стратегії соціально-психологічної адаптації населення в контексті суспільно-політичних реформ учасники круглого столу рекомендували: констатувати, що нова соціальна реальність, ініційована сучасним типом суспільного розвитку, стала підґрунтям активної участі громадськості в політичних і соціальних процесах, зокрема, в вирішенні таких гострих проблем, як соціально-психологічна реабілітація і адаптація населення.

Слід зазначити, що громадські організації є більш гнучкими в своїх діях, вони мають можливість використовувати наступні ресурси – приватні благодійні кошти, професійні знання, практичний досвід, свій власний час. Громадські організації є посередниками між владними структурами і населенням, особливо в часи політичної кризи.

Причетність громадянського суспільства до державного управління дає змогу вирішити наступні завдання: по-перше, сформувати активного громадянина, який усвідомлює свої та загальнодержавні інтереси; по-друге, в умовах обмежених державних ресурсів створити ресурсні передумови вирішення найбільш гострих проблем.

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю

  Категорія: