У Верховній Раді України відбулася інформаційно-просвітницька акція «Рожевий жовтень»

У Верховній Раді України відбулася інформаційно-просвітницька акція «Рожевий жовтень»
13 Жовтня 2015
Друкувати цю новину

9 жовтня 2015 р. у Верховній Раді вдруге було проведено інформаційно-просвітницьку акцію “Рожевий жовтень – міжнародний місяць боротьби з раком молочної залози”. Подібна акція уже відбувалась у стінах парламенту в 2013 році.  Захід був ініційований народними депутатами, членами МФО «Рівні можливості» та Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї».

Проблема раку молочної залози, який є найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок у всьому світі, дуже гостро стоїть і в Україні. Інформаційно-просвітницька акція була проведена з метою інформування народних депутатів України, представників уряду та ЗМІ про актуальність проблеми раку молочної залози та необхідність її комплексного вирішення за підтримки держави.

Народні депутати України, члени уряду, працівники апарату Верховної Ради України та журналісти мали змогу ознайомитися з експозицією інформаційних матеріалів щодо стану проблеми раку молочної залози, яка була підготовлена БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї».

Усі присутні в парламенті могли долучитися до акції, прикріпивши рожеву стрічку, що є символом міжнародного руху з інформування суспільства про рак молочної залози.  Саме рожева стрічка, яка по усьому світу об’єднує людей, що працюють задля попередження та виявлення раку молочної залози, лікування та реабілітації людей із цим захворюванням, об’єднала сьогодні у Верховній Раді України усіх небайдужих до цієї проблеми.

Цьогорічна інформаційна акція була покликана привернути увагу представників влади до важливості запровадження на національному рівні обов’язкових профілактичних та скринінгових програм за підтримки держави. Адже профілактика та рання діагностика раку молочної залози – запорука збереження здоров’я населення.

По закінченню акції відбувся брифінг за участю народних депутатів, членів МФО «Рівні можливості» Марії Іонової, Лілії Гриневич, Альони Бабак, Ірини Геращенко та Ірини Луценко, заступника голови Комітету з питань охорони здоров’я Ірини Сисоєнко та народного депутата, заступника голови Комітету з питань бюджету Віктора Кривенка, а також голови правління БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї»,  національного представника Європейської коаліції проти раку «EUROPA DONNA» в Україні Галини Майструк.

«В Україні, на жаль, протягом останніх 20 років спостерігається тенденція до зростання кількості випадків захворюваності і рівень смертності є вкрай високим – більше 7,5 тисяч смертей щороку.  Проте якщо рак виявляють на ранніх стадіях, шанси вилікуватися сягають до 90%. Тому рання діагностика та обізнаність про можливі ризики й шляхи їх зниження є ключовим елементом подолання проблеми раку молочної залози», – наголосила народний депутат Лілія Гриневич після завершення акції.

Держава має вжити невідкладних заходів для реформування системи охорони здоров’я у напрямі профілактики та ранньої діагностики онкозахворювань. Попередження раку молочної залози повинне зайняти чільне місце в державній програмі “Репродуктивне здоров’я нації” на період до 2020 року, роботу над якою невдовзі розпочне Міністерство охорони здоров’я України спільно із представниками експертного середовища.

«Парламент, професійна спільнота та громадськість повинні разом з урядом підготувати нову програму репродуктивного здоров’я нації на період до 2020 р., у якій потрібно осучаснити показники, над досягненням яких ми маємо працювати у найближчому майбутньому», – підкреслила народний депутат Альона Бабак. В свою чергу, народний депутат Ірина Луценко додала, що Україні потрібно адаптуватися до європейських стандартів боротьби із раком молочної залози. «Оскільки Україна уклала з Європейським Союзом договір про асоційоване членство, ми повинні приєднуватися до тих стандартів, які дають можливість забезпечити гідне життя і здоров’я кожного громадянина», – зауважила депутат.

Народні депутати звернули особливу увагу на те, що нестача державних коштів на закупівлю якісного діагностичного обладнання та на лікування у випадку виявлення раку, значно ускладнює проблему. Водночас, цього року в бюджеті було передбачено 200 млн. грн. на закупівлю діагностичного обладнання – мамографів та ультразвукових апаратів. Беручи до уваги цей факт, «народні депутати дали доручення Міністру охорони здоров’я Олександру Квіташвілі найближчим часом оголосити тендер на закупілю обладнання», – зазначила народний депутат Марія Іонова.

Члени МФО «Рівні можливості» наголосили, що й надалі підтримуватимуть ініціативи, спрямовані на вирішення проблеми раку молочної залози і закликали представників ЗМІ поширювати інформацію про проблематику захворювання раком молочної залози та заохочувати громадськість проходити необхідні обстеження.

Довідково:

Міжфракційне об’єднання «Рівні можливості» було створено 6 грудня 2011 року з метою сприяння ґендерній рівності та зміцненню жіночого лідерства, організації ефективної роботи над законодавчими ініціативами в сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, та активізації суспільного діалогу щодо просування ґендерної рівності як важливої складової демократизації України. Співголови МФО «Рівні можливості» – народні депутати Олена Кондратюк («Батьківщина»), Марія Іонова («Блок Петра Порошенка»), Лілія Гриневич («Народний Фронт») та Альона Бабак («Самопоміч»).

Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» – некомерційна, неурядова організація, заснована в Україні 1996 року. Місія фонду – збереження репродуктивного здоров’я та безпека репродуктивних прав українських громадян, профілактика онкологічних захворювань, органів репродуктивної системи населення України і реабілітація онкохворих.

Верховна Рада України

  Категорія: