У Шишацькій громаді працює соціальне таксі для людей з інвалідністю та одиноких

У Шишацькій громаді працює соціальне таксі для людей з інвалідністю та одиноких
4 Серпня 2017
Друкувати цю новину

Послуга соціального таксі для людей з інвалідністю та одиноких пенсіонерів діє в Шишацькій об’єднаній територіальній громаді. Мешканці селища користувалися нею вже досить давно, а от жителі старостатів, зокрема Покровського, мають можливість скористатися послугою з липня. Про це повідомляють в Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України.

– Соціальне таксі – це автомобіль, мікроавтобус, обладнаний спеціальною платформою для людей, що користуються кріслом колісним, – розповідає Світлана Васильченко, директор територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради. – Люди мають можливість скористатися послугою «соціального таксі», по підвезенню їх до Територіального центру Шишацької селищної ради, центральної районної лікарні, аптечних відділень, банківських установ та адміністративно виконавчих установ. Часто їздять на ортопедичний завод у Полтаві, на заходи в інші райони. Замовлення і групи формує диспетчерська служба, є відповідний графік.

Крім того здійснюють підвіз громадян із сіл безпосередньо до терцентру, де надають послуги масажу, ЛФК, фізіотерапевтичні, є кабінет психолога, фіто та аромо кабінети, діє соляна шахта та Університет ІІІ віку.

– Працівники територіального центру навчають людей правильно користуватися засобами реабілітації, наприклад, «ходунками», візками, палицями, – ділиться Світлана Анатоліївна. – Хотілося б підкреслити, що відтоді, як утворилася об’єднана територіальна громада, ми почали надавати паліативну допомогу і тяжкохворим громадянам.

За рік у терцентрі Шишацької громади, обслуговують 2584 особи. Станом на липень (за півроку) послуги надані півтори тисячі особам, в тому числі 1263 – це люди похилого віку, 325 – з інвалідністю.

Також Світлана Васильченко поділилася найближчими планами: уже з 1 вересня при терцентрі відкриють відділення реабілітації для дітей з інвалідністю. Нині завершують ремонт у приміщенні. Придбали спеціалізоване обладнання для сенсорної кімнати та кабінету психолога. У ОТГ 88 дітей потребують такого відділення.

Працюють і над впровадженням інклюзивної освіти та виховання.

– Ми плануємо облаштувати спеціальний гральний майданчик, на якому зможуть разом проводити дозвілля діти з інвалідністю та без, – підкреслила Світлана Васильченко.

Новини Полтавщини

  Категорія: