У Сарненському інклюзивно-ресурсному центрі запроваджують каністерапію

by Olga Zhurbenko | 27 Грудня 2018 12:21

У Сарненському інклюзивно-ресурсному центрі запроваджують каністерапію

Подивитися, як впроваджується інклюзивна освіта на Сарненщині – з такою метою приїхав у район голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук. Побував у Сарненському та Немовицькому  інклюзивно-ресурсному центрах.

Один з найбільших інклюзивно-ресурсних центрів в області – Сарненський – відкрили у вересні. На обліку в закладі перебувають 1370 дітей від 2 до 18 років. З ними за індивідуальними програмами займаються логопеди, сурдопедагог, олігофренопедагог, вчителі лікувальної фізкультури та психологи. У центрі практикують найновіші методики. Зокрема, нещодавно спробували каністерапію для дітей з аутизмом. Це один з видів лікування і реабілітації за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців. Іншими словами – лікувальна кінологія. Як стверджує директор центру Людмила Свінціонік, вже під час першого такого заняття фахівці відзначили позитивні зміни для дитини.

У подальшому в Сарненському інклюзивно-ресурсному центрі планують проводити семінари, тренінги для фахівців, під час яких спеціальні педагоги ділитимуться досвідом та спільно шукатимуть ефективні методики. Крім того, тут хочуть встановити відеоспостереження, аби кожна мама могла бачити, як займається її дитина.

У Сарненському інклюзивно-ресурсному центрі запроваджують каністерапію

Голова обласної ради Олександр Данильчук був приємно здивований, наскільки змінився центр за кілька місяців після відкриття. «Видно, що ви постійно розвиваєтеся: у вас гарний інвентар, ви створили чудове середовище. Фахівці центру шукають нові – цікаві та ефективні методики», – зауважив Олександр Данильчук, спілкуючись з працівниками Сарненського ІРЦ.

А ось у Немовицькому інклюзивно-ресурсному центрі поки налагоджують роботу. Заклад відкрили лише місяць тому на базі Тиннівської  школи. Відтак потреб тут більше. Директор центру Галина Дорошко розповіла Олександру Данильчуку, що їм не вистачає фахівців, передусім, реабілітолога. Тут також намагаються створити необхідний простір для розвитку особливих дітей, а для цього потрібен спеціальний інвентар. Заклад відвідують понад 30 дітей з різними нозологіями.

За словами Олександра Данильчука, місцева влада повинна підтримувати такі заклади, незважаючи на те, що відкриваються вони під патронатом дружини президента, і держава бере у цьому фінансову участь. «На щастя, такі центри нарешті з’являються. Щодо моїх рідних районів, то у Березнівському та Сарненському цього року відкрилися по два таких ІРЦ. Але, на жаль, ми маємо на Рівненщині багато діток, яким потрібні ці заклади, аби вони не сиділи по домівках, а ставали повноцінними громадянами. А для цього маємо забезпечити центри усім необхідним».

Загалом на Рівненщині за найближчих три роки планують відкрити 33 центри для дітей з особливими освітніми потребами. Наступний інклюзивно-ресурсний центр офіційно відкриватимуть вже  27 грудня у Костополі.

Юлія ВАСИЛЕНКО-СЛОБОДЕНЮК.

Рівне.

Голос України[1]

Endnotes:
  1. Голос України: http://www.golos.com.ua/news/88542

Source URL: https://naiu.org.ua/u-sarnenskomu-inklyuzyvno-resursnomu-tsentri-zaprovadzhuyut-kanisterapiyu/