У Рівненському госпіталі запровадять ізраїльський досвід реабілітації

21 Квітня 2017 Друкувати цю новину

Керівник Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни Андрій Бурачик переймав досвід реабілітації в Ізраїлі. Він долучився до складу делегації Міністерства охорони здоров’я України.

У Рівненському госпіталі запровадять ізраїльський досвід реабілітації

Її очолили керівник Міністерства Уляна Супрун та уповноважена уряду у справах людей з інвалідністю Раїса Панасюк.

Мета поїздки – вивчення досвіду надання реабілітаційної допомоги в Ізраїлі.

На переконання головного лікаря Андрія Бурачика, досвід країни є дуже цінним для України, особливо зважаючи на воєнну ситуацію на Сході.

«Ізраїль практично ввесь час перебуває у напруженому стані, адже на його кордонах постійно відбуваються воєнні дії та існує терористична загроза. Тож система надання реабілітаційної допомоги формувалася тут одночасно з розвитком держави. Нині вона є однією з найдосконаліших у світі. Це стосується фізичної та реабілітаційної медицини з мультидисциплінарним підходом до функціонального відновлення, спрямованого на особу, при травмах нервової системи та опорно-рухового апарату, складних ампутаціях, больових синдромах», - поділився враженнями Андрій Бурачик.

В рамках поїздки українська делегація зустрілася з Міністром охорони здоров’я Ізраїлю ребе Яковом Ліцманом, заступником голови агенції Машав Ювалем Фуксом, представниками недержавних організацій, які надають потужну допомогу Україні у розвитку нової системи реабілітації.

У Рівненському госпіталі запровадять ізраїльський досвід реабілітації

Окремо делегація відвідала Міжнародну виставку «MedinIsrael», на якій були представлені сучасні реабілітаційні технології.

Побували українські фахівці у відомій лікарні реабілітаційної допомоги – клініці Левінштейн, дослідженнями якої сьогодні користуються у всьому світі.

Відвідала делегація й медичний центр Сураскі, що вважається одним із провідних закладів з проведення медичних досліджень в Ізраїлі. Цікаво, що фахівці цієї лікарні розпочинають надавати реабілітаційну допомогу пацієнтам від самого початку лікування, ще в реанімаційному відділенні. Потім вона продовжується в стаціонарних реабілітаційних закладах, які входять до складу центру.

«Отриманий досвід та подальша співпраця дозволять нам знайти новий підхід та підготувати фахівців – «лікарів фізичної та реабілітаційної медицини», «фізичних терапевтів» та «ерготерапевтів». Бо ж важливо не тільки врятувати життя пацієнта, але й надати йому можливість гідного життя в подальшому», - зазначив Андрій Бурачик.

Поїздку було здійснено на запрошення Посольства Ізраїлю в Україні у рамках спільного проекту «Сприяння ефективному врядуванню в системі охорони здоров’я», який реалізують МОЗ, Бюро ВООЗ в Україні та за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва.

Рівненська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук