У пріоритеті – захист найбільш нужденних

У пріоритеті – захист найбільш нужденних
3 Березня 2015
Друкувати цю новину

121513Працівники Малинського міського центру зайнятості постійно організовують круглі столи та інші заходи з актуальних проблем зайнятості за участю роботодавців, представників органів влади, соціальних партнерів. «Працевлаштування та професійне навчання внутрішньо переміщених осіб – вимога часу», «Вирішення проблем працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями» – теми нарад-семінарів, які проведені у другій декаді лютого.

На Малинщині в 2014 році працевлаштовано 11 переселенців, з них 1 особа з АР Крим, 4 донеччан та 6 луганчан. За послугами торік звернулось 58 громадян працездатного віку, які тимчасово поселені на території міста Малина та Малинського району. Набули статусу безробітного 27 вимушених переселенців, решта – отримують консультаційні послуги служби зайнятості. Ще 12 приїжджих з Криму та східних областей країни отримують виплату допомоги з безробіття, поки для них ведеться пошук підходящої роботи.

З метою сприяння внутрішньо переміщених осіб до зайнятості та їх інтеграції у місцеві громади за круглим столом було узгоджено плани спільних дій, комплексне застосування як цільового, так і інклюзивного підходів (з урахуванням їх групових, індивідуальних особливостей) та укладено угоду про співробітництво з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.

В рейди мобільних робочих груп із залученням представників управлінь праці та соціального захисту населення, волонтерських та громадських організацій з метою участі у консультаційно-інформаційній підтримці та вивчення потреби у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб, делеговані й спеціалісти центру зайнятості.

Важливим напрямом співпраці служби зайнятості з роботодавцями є професійна підготовка та перепідготовка безробітних під конкретні замовлення роботодавців. Щорічно центр зайнятості проводить опитування підприємств з даного питання, з’ясовує перспективну потребу в кадрах, а в поточному періоді дане питання набирає актуальності ще й з огляду на необхідність підвищення конкурентоспроможності тимчасових переселенців  та безперешкодної їх інтеграції на місцевому ринку праці.

У відділі взаємодії з роботодавцями центру зайнятості є банк резюме безробітних і працюючих, які бажають змінити місце роботи. Вони стають у нагоді, коли треба знайти потрібного працівника. Така форма роботи розширює можливості пошуку найбільш вдалої кандидатури з тих, хто навчається чи працює.

Одним з пріоритетних завдань державної служби зайнятості є забезпечення ефективних соціальних послуг громадянам квотних категорій в т.ч. з обмеженими фізичними можливостями. В центрі зайнятості таким особам допомагають підібрати підходяще місце роботи, ознайомитися з трудовим законодавством, оволодіти технікою пошуку роботи та самопрезентації, набути навичок роботи на комп’ютері, скласти своє резюме, отримати профінформаційні та профконсультаційні послуги.

Протягом 2014 року послугами центру зайнятості скористалися 87 осіб з обмеженими фізичними можливостями, 25 людей з вадами здоров’я були працевлаштовані, причому три особи  отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово на відкриття підприємницької діяльності, ще двоє мали тимчасову оплачувану зайнятість, а семеро – проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації. Вони також залучаються до різних масових заходів активної підтримки та сприяння зайнятості, зокрема, до участі в семінарах, міні-ярмарках вакансій тощо.

З метою якісного та оперативного посередництва «роботодавець – працівник», в центрі зайнятості заплановано проведення в березні міні-ярмарки вакансій як для осіб з інвалідністю, так і для вимушених переселенців.

Житомирський РЦЗ

  Категорія: