У Луцьку покажуть фільм для незрячих

9 Серпня 2017 Друкувати цю новину

Перший повнометражний фільм, адаптований для незрячих, покажуть 10 серпня в кінокомплексі культурно-розважального центру «Адреналін Сіті», повідомляють організатори заходу.

Кінопоказ відбудеться в рамках соціального проекту «БЕЗМЕЖ», серед пріоритетних напрямків якого є соціальна адаптація людей з інвалідністю, благодійні заходи, підтримка ініціативної молоді.

Презентація проекту розпочнеться о 12:00 у холі кінокафе.

Покази фільмів, адаптованих для людей з порушенням зору, які вперше демонструватимуться у Луцьку, мають на меті збільшити доступність інформаційного контенту для незрячих та прибрати ще один бар’єр, що існує у житті людей з інвалідністю.

До перегляду буде представлено кінострічку «Щоденник пам’яті» — одну з чотирьох в Україні з тифлокоментуванням — стислим закадровим описом візуальної частини фільму.

Над адаптацією художнього фільму «Щоденник пам’яті» працювала творча група у складі: Олександри Бонковської (автор аудіодискрипції та диктор), Юрія Саєнка (звукооператор), Оксани Потимко (консультант).

Тифлокоментування існує у світовій практиці вже понад 30 років, але в Україні такі проекти почали запускати лише в 2013 році.

Програмний комплекс, який допомагає у створенні тифлокоментарів для фільмів, розробив кандидат технічних наук, асистент Національного університету “Львівська політехніка”, паралімпійський чемпіон з фехтування Андрій Демчук.

Сподіваємося, що під час показу у кінотеатрі фільму незрячі, будучи присутніми у глядацькому залі, матимуть змогу слухати фільм, провести цікаво дозвілля та соціалізуватися.

Волинські Новини

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук