У Києві відбулася зустріч лідерів Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання»

by sancho | 25 Травня 2018 09:23

Протягом двох днів, 17 та 18 травня, лідери батьківського руху зі всіх регіонів України активно обговорювали впровадження послуги раннього втручання (РВ), як на державному, так і місцевому рівнях.

17 травня до батьків приєдналися Наїра Аветісян, керівник програми захисту дітей у Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Сергій Полюк, координатор сектору охорони здоров’я та соціальної сфери Представництва Євросоюзу в Україні. Вони розповіли, що ідея створення форуму дуже важлива для України в цілому, адже, як показує досвід багатьох держав, саме батьки стають ініціаторами та двигуном впровадження позитивних змін, які значно покращують життя дітей з особливостями розвитку та інвалідністю, і родин, в яких вони виховуються. «Батьки мають бути двигуном у впровадженні послуги раннього втручання, але їм потрібна підтримка», - зазначила Наїра Аветісян.

Також почесним гостем Форуму стала Філіппа Расел, засновниця та незмінний протягом 40 років лідер батьківського руху у Великобританії, яка підтримує українців та готова ділитися досвідом. «Раннє втручання дійсно змінює життя людей. Розуміння суті раннього втручання і солідарність дій всіх регіонів країни допоможе розвитку послуги РВ. Взаємодія батьків, фахівців і представників органів влади дозволить поліпшити якість життя сімей, які виховують дітей з порушенням розвитку», - говорить Філіппа Рассел.

У перший день учасники форуму проаналізували вже виконану роботу щодо розповсюдження інформації про РВ та пошук вирішення виникаючих проблем,  також подальший розвиток Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання», включно з питаннями взаємодії з фахівцями.

Наступного дня виконавчий директор Громадської спілки ВГО "Національна Асамблея людей з інвалідністю України" Наталія Скрипка проінформувала про стан впровадження послуги РВ на національному рівні. Оскільки цей процес  гальмується з декількох причин, батьки прийняли рішення звернутися з колективними листами до Віце-прем’єр міністра України Павла Розенка та Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун з проханням звернути увагу на існуючу проблему та якнайшвидше вирішити її шляхом налагодження взаємодії між міністерствами та включити у процес представників батьківського Форуму.

Крім того, тренери Світлана Демко та Армора Вейсон провели практичний тренінг з адвокації впровадження послуги РВ на місцях у регіонах. Добру пораду учасникам дала Філіппа Рассел:  «30 років тому в Англії ми також хотіли мати єдиний алгоритм раннього втручання. Але РВ - це процес, тому таких алгоритмів є кілька. Наприклад, ми маємо служби раннього втручання на базі медичних установ, а також дитячих садочків. Основна якісна характеристика РВ - це персоналізація до потреб кожної дитини».

У рамках зустрічі лідери також розповіли про проекти, що наразі впроваджуються батьківськими громадськими організаціями з Вінниці, Дніпра, Запоріжжя, Києва, Львова, Одеси, Ужгорода та Харкова за фінансування Європейського Союзу, як невід’ємна частина спільного Проекту HealthProm (Великобританія), ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні».

 

Source URL: http://naiu.org.ua/u-kyyevi-vidbulasya-zustrich-lideriv-vseukrayinskogo-forumu-batky-za-rannye-vtruchannya/