У Харкові пройшов всеукраїнський турнір з тенісу на інвалідних візках

19 Червня 2015

I Всеукраїнський турнір з тенісу на інвалідних візках пройшов на тенісних кортах в парку ім. Горького (вул. Сумська, 81).

a294b5d32a5b87b5

Матчі проходили 15  і 16 червня. У турнірі взяли участь чоловіки і жінки старше 18 років. Всього у змаганнях в Харкові взяли участь 13 спортсменів – як досвідчених харків’ян, так і початківців-тенісистів із Сум та Хмельницького. Спортсмени виборювали перемогу в одиночних змаганнях за олімпійською системою з розіграшем всіх місць.

Організатори всеукраїнського турніру – Харківська міська громадська організація осіб з інвалідністю «Креавіта» та Харківський обласний центр з фізкультури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт».

За підсумками змагань переможцями стали харків’яни. Перше місце серед жінок посіла віце-президент міської громадської організації осіб з інвалідністю «Креавіта» Олена Шингарьова, другою стала Олена Грабовська, третє місце посіла Ольга Підпружнікова. Серед чоловіків лідирував Ігор Драпаковський, друге місце виборов Ігор Каранін, третє – Андрій Цушко. Всі вони отримали медалі та пам’ятні дипломи.

Як зазначила віце-президент «Креавіта» Олена Шингарьова, в Сумах та Хмельницькому рух тенісистів-візочників активізувався не так давно, тому спортсмени, що приїхали з цих міст, змогли побачити, як можна грати, що стало для них додатковою мотивацією до подальших перемог. За словами Олени Шингарьової, головне – активність людей з обмеженими можливостями та їх прагнення домагатися нових вершин і робити себе і своє місто краще.

За словами Олени Шингарьової, складнощів в організації цьогорічного турніру не було, оскільки в Харкові вже кілька років поспіль проходять змагання міжнародного рівня. Зокрема, 10-12 липня в Харкові пройде міжнародний турнір серед тенісистів-візочників ITF (Міжнародна тенісна федерація), в якому планують взяти участь спортсмени з Молдови, Туреччини та інших зарубіжних країн.

Олена Шингарьова зазначила, що в Харкові, як і будь-якому іншому місті країни, є проблеми в сфері доступності для осіб з інвалідністю, але в той же час місто займає лідируючі позиції з адаптації міської інфраструктури для людей з обмеженими можливостями. Так, у Харкові стає все більше доступних для осіб з інвалідністю громадських будівель, для людей з обмеженими можливостями адаптовано понад 20 пішохідних переходів. Крім того, Харків – єдине місто в Україні, в якому функціонує служба з надання послуги таксі.

Довідка.

Теніс на інвалідних візках входить в програму Паралімпійських ігор. В Україні теніс на інвалідних візках зародився в Харкові в серпні 2008 року. З 2011 року щорічно в місті проводяться професійні турніри для тенісистів-візочників. Спортсмени секції приймають участь у рейтингових міжнародних турнірах, на яких посідають призові місця. Провідна тенісистка Олена Шингарьова має 51-й рейтинг ITF, в 2014 році виграла три турніри серії ITF Futures. Серед тенісистів-чоловіків лідируючу позицію займає Ігор Драпаковскій – 169-й рейтинг ITF. У 2012-2013 роках жіноча збірна представляла Україну на відбірному турнірі Кубка світу (BNP Paribas World Team Cup European Qualification). Навчання спортсменів секції проводив тренер національних збірних команд Нідерландів з візочного тенісу Марк Калкман.