У Харкові пройшла акція з попередження серцево-судинних захворювань

У Харкові пройшла акція з попередження серцево-судинних захворювань
16 Грудня 2014
Друкувати цю новину

1414587834_1383065059-487x34811 грудня у Харкові відбулася Всеукраїнська соціальна акція з інформування населення щодо факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань «Майстерня здоров’я», яка проводиться у рамках довгострокової програми «Зупинимо інсульт разом».

Про це 11 грудня під час прес-конференції розповіла заступник голови Громадської ради Міністерства охорони здоров’я України Олена Євстігнеєва.

За її словами, в одному з торгових центрів Харкова медпрацівники вимірювали відвідувачам тиск та проводили обстеження на вміст цукру у крові. У 70% обстежених було зафіксовано підвищений артеріальний тиск, у 25 % – підвищений вміст цукру.

«Проєкт «Майстерня здоров’я» триває вже п’ятий рік. За цей час ми обстежили вже 1, 9 млн. громадян. Люди не чують лікарів. Під час таких обстежень по всій Україні 40% людей вперше дізналися про свій підвищений тиск, 14% – про перевищення цукру в крові, 10% – про високий рівень холестерину. І лише почувши про це, вони замислюються про своє здоров’я», – сказала Олена Євстігнеєва.

Цього року акція розпочалася у жовтні напередодні Всесвітнього дня боротьби з інсультом. Вона відбудеться у 15 містах України, де буде зроблено 30 тисяч обстежень.

Для попередження інсульту та зниження факторів ризику, лікарі радять помірні фізичні навантаження і здорове харчування. Крім того, зменшити кількість солі в їжі, контролювати вагу тіла, позитивно мислити та проходити регулярне обстеження.

“Населення повинно знати перші ознаки інсульту: втрата рівноваги, раптова слабкість м’язів, порушення зору і мовлення, надзвичайно сильний головний біль. Якщо протягом перших 4,5 годин провести госпіталізацію хворого, обстеження і вчасно провести лікування, це на 30% знижує можливу інвалідізацію і смертність”, – пояснює Олена Євстігнеєва.

Довідка. В Україні кількість інсультів майже у 2 рази більше, ніж інфарктів міокарда. Щороку трапляється 110-120 тисяч нових випадків захворювань, з них 33% – у людей працездатного віку. Тільки 10-20% з них можуть повернути собі працездатність. Щороку помирає від інсультів до 45 тисяч людей. По Харківській області за минулий рік відбулося майже 8 тисяч випадків інсультів, а померло 2,5 тисячі людей.

Харківська ОДА

  Категорія: