У Чернігові почули «Голос батьків»: більше тисячі містян підтримали унікальний проєкт

У Чернігові почули «Голос батьків»: більше тисячі містян підтримали унікальний проєкт
25 Жовтня 2017
Друкувати цю новину

Громадська організація «Голос батьків» презентувала досягнення власного проєкту «Соціальна адаптація дітей з інвалідністю», що триває вже рік. За цей період відвідувачами денної групи стали близько п’ятдесяти сімей.

«Нарешті з’явилася така група, де моя дитина може прийти і спілкуватися з дітьми, але не навчатися. Навчання – це важливо, але не все життя навчатися, реабілітуватися, навчатися. А жити, треба жити. Тому я звертаюсь до громади. Це не тільки наші діти, це діти нашого міста», — Оксана Дорошенко, мати дитини, яка відвідує денну групу ГО «Голос батьків».

Для дітей із важкими формами інвалідності центр став другою домівкою, і – що найважливіше, – можливістю вдень перебувати в умовах соціалізації, без постійної опіки батьків.

«Ми не реабілітаційний центр і не лікарня. Ми пристосовуємося до соціуму, але таким чином, щоб нікому не було від цього гірше. Дуже важливо, що ми їздимо до театру, на всілякі майстер-класи. Також діти знаходяться тут. Спілкуються між собою», — Наталія Болтова, мати дитини, яка відвідує денну групу ГО «Голос батьків».

Доглядають за дітьми соціальні працівники та педагоги. Загалом «Голос батьків» дав початок роботі, яку на сьогодні не виконують інші державні чи комунальні структури, але яка має надзвичайно великий соціальний попит.

«Найважливіше в цій співпраці навіть не те, що наші діти відвідують, а те, що наші батьки і наші педагоги навчаються активності. Вчаться того, що не треба чекати підтримки тільки бюджету. Треба самим щось робити для своїх дітей – вимагати у влади, вимагати іноді в самих себе», — Регіна Гусак, директор чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2.

На рахунку проєкту вже є перші перемоги. На останньому «Бюджеті участі» він зайняв друге місце за кількістю голосів підтримки.

«За результатами підрахунку голосів ми увійшли до трійки переможців за програмою «Бюджет участі – 2018». Перемогли кількістю голосів – 1 232 голоси. Це другий результат у місті», — Олена Трубенок, виконавчий директор ГО «Голос батьків».

Бюджет проєкту – 760 тисяч гривень, які підуть на забезпечення діяльності групи денного догляду. Громадські активісти, а це здебільшого матері дітей з інвалідністю, показують дива стійкості духу, буквально з бараку власними силами створюючи сучасний центр, що як майданчик для соціалізації не має аналогів на Чернігівщині.

Чeline

  Категорія: