Цього року на Дніпропетровщині оздоровлено в санаторіях більше 4 тисяч людей з особливими потребами

Цього року на Дніпропетровщині оздоровлено в санаторіях більше 4 тисяч людей з особливими потребами
11 Грудня 2014
Друкувати цю новину

den_invalidivПроведено ремонти 107 помешкань осіб з інвалідністю війни, видано 3,5 тис. засобів реабілітації. Про це повідомили в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

«Для того, щоб зробити життя людей з особливими потребами максимально комфортним, на Дніпропетровщині ведеться комплексна робота. За рахунок обласного бюджету їм надаються різноманітні види допомоги: компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів, встановлюються телефони людини з інвалідністюм І та ІІ груп, надається матеріальна допомога та багато іншого», – зазначила директор департаменту соціального захисту населення Вікторія Крупська. 

Вона додала, що в системі соціального захисту населення проводиться робота із соціальної реабілітації осіб з інвалідністю.

У Криворізькому міському центрі соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю та у відділеннях соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю, які діють при територіальних центрах в Дніпропетровську (Ленінський район), Дніпродзержинську (Дніпровський та Баглійський райони), Тернівці, Новомосковську, протягом 2014 року реабілітаційні послуги отримали 260 дітей.

Діти з дитячим церебральним паралічем реабілітуються у Міжнародній клініці відновлювальної медицини імені професора Козявкіна та інших реабілітаційних закладах України. 

У місті Дніпропетровську при центрі соціальної допомоги діє відділення професійної та медико-соціальної реабілітації осіб з інвалідністю, де щорічно біля 40 людей з обмеженими можливостями навчаються за фахом: оператор комп’ютерного набору, перукар, взуттєвик, швацька справа, а також надаються послуги з медико-соціальної реабілітації. 

За бажанням та відповідно до індивідуальних програм реабілітації люди з особливими потребами направляються до Всеукраїнського центру професійної реабілітації в м. Лютіж, до Вінницького РЦ ”Поділля”, до реабілітаційного центру у м. Львові, де вони оволодівають новими професіями. 

Також на Дніпропетровщині діє 18 будинків-інтернатів, у яких отримують лікування майже 4 тисячі пацієнтів, у тому числі 620 дітей.

Також на Дніпропетровщині діє мережа спеціалізованих підприємств для незрячих і глухих людей – 5 навчально-виробничих підприємств системи УТОС і 2 підприємства УТОГ. На даних підприємствах створені робочі місця для понад 1,5 тис. працюючих людей з особливими потребами. 

У Регіональному центрі освіти осіб з інвалідністю при Національній металургійній академії України навчається 63 студенти-людини з інвалідністю з вадами слуху та зору. У професійно-технічних закладах та навчальних закладах 1-4 рівня акредитації області навчається 1428 осіб з обмеженими фізичними можливостями. 

На території області функціонує 51 територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), якими обслуговується 12,9 тис. людей з особливими потребами.

Довідка:

З 1991 року в нашій державі діє Закон України ”Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, який визначає основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю, гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості. 

У грудні 2006 року Організація Об’єднаних Націй проголосила і закріпила в Загальній декларації прав людини Конвенцію про права осіб з інвалідністю.
Визнаючи за основу свободу, справедливість і мир, а також рівні і невід’ємні права осіб з інвалідністю, у грудні 2009 року Україна приєдналася та ратифікувала дану Конвенцію.

В області проживає 189,8 тис осіб з інвалідністю, в т.ч. 15 тис. дітей-осіб з інвалідністю.

Дніпропетровська ОДА

  Категорія: