Точки дотику

by Olga Zhurbenko | 20 Лютого 2015 12:08

12 лютого 2015 року начальник відділу організації профорієнтації Оксана Недзельська взяла участь у нараді Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи.

25206

Точками дотику служби зайнятості та органів медико-соціальної експертизи є виконання індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, які звернулися до служби зайнятості, в частині професійної орієнтації, професійної навчання та наступного працевлаштування на підставі висновків МСЕК з професійної придатності (ст. 8 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» та ст.32, 33 та 46 Закону України «Про зайнятість населення»).

У своєму виступі начальник відділу наголосила, що для ефективної взаємодії базових центрів зайнятості з районними та міжрайонними МСЕК у напрямку трудової зайнятості осіб з інвалідністю є належне оформлення рекомендацій Індивідуальної програми реабілітації осіб з інвалідністю. Оскільки, для здійснення оцінки професійної придатності на наданні рекомендацій щодо професійної та трудової реабілітації при формуванні ІПР, членам МСЕК необхідно володіти актуальною інформацією про потребу ринку праці, можливості служби зайнятості стосовно професійної орієнтації, професійного навчання та подальшого працевлаштування осіб з інвалідністю, обласним центром зайнятості виготовлено та передано обласному центру медико-соціальної експертизи стенди для розміщення інформації про послуги служби зайнятості та потребу місцевого ринку праці. Інформація про актуальні вакансії в розрізі базових центрів зайнятості надсилається до обласного центру МСЕ щотижня.

Обласна служба у 2014 році досягла певних позитивних результатів в напрямку професійної та трудової реабілітації осіб з інвалідністю, які звернулися до служби зайнятості. Так, із 2348 людей з інвалідністю, які звернулись за сприянням у працевлаштуванні, 2334 були зареєстровані як безробітні. 763 особи працевлаштовані, з них  749 – безробітних, у т.ч. 31 – отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для відкриття власної справи, 18 – взяли участь в громадських роботах, 93 – в інших роботах тимчасового характеру. Рівень працевлаштування осіб цієї категорії становить 32,5 %.

Звичайно, є й певні проблеми у співпраці, наприклад заповнення ІПР. Тому для покращення взаємодії із лікарями МСЕК обласний центр зайнятості готовий брати участь у проведенні кущових чи обласних спільних семінарах для лікарів МСЕК та фахівців з профорієнтації базових центрів зайнятості.

Вінницький обласний центр зайнятості[1]

Endnotes:
  1. Вінницький обласний центр зайнятості: http://www.dcz.gov.ua/vin/control/uk/publish/article?art_id=25205&cat_id=1074123

Source URL: https://naiu.org.ua/tochky-dotyku/