Сильні духом змагалися у бомбаскеті, шахах і дартсі

21 Червня 2018

Понад сотня осіб з інвалідністю праці вийшла на старт шостої обласної Спартакіади «Сила духу». Серед них були мужні спортсмени із різними травмами та навіть без кінцівок.

Змагання проходили у манежі «Колос». 57-річний Михайло Локотей (Піщанка) змагався у дартсі. Чоловік розповів, що раніше займався футболом. Але після отримання інвалідності він обирає найпростіші спортивні розваги. Бо, мовляв, руки і ноги, болять, а позмагатися з іншими хочеться.

В командному заліку перемогла збірна Вінниці. Разом із нею трійку кращих склали збірні Козятину і Крижополя.

Призерів в особистому заліку визначали у шести видах програми. В армспорті у вазі до 85 кг переміг Микола Рябошапка (Немирів), у вазі понад 85 кг – директор школи Володимир Саволюк (Жмеринка). В бомбаскеті (кидки у корзину) не було рівних вінничанам Володимиру Ковалю і Тетяні Краковецькій. У гирьовому спорті чемпіоном у вазі до 85 кг став Микола Саїнчук (Крижопіль), у вазі понад 85 кг – Іван Васильчук (Козятин). У дартсі золото виграли спортсмен без однієї ноги Роман Байталюк (Шаргород) і Рита Літовка (Хмільник). У настільному тенісі – Василь Франчук (Крижопіль) і вінничанка Олена Косюк.

Дуже цікавим виявився турнір із шахів, який зібрав 17 учасників. Грали за олімпійською системою, але до двох поразок. Переможцем вчетверте став Микола Перепелиця з Піщанки. Він виграв всі шість партій.

– На Всеукраїнських змаганнях «Сила духу» я входив до першої десятки. Шахами займаюся з дитинства. З того часу з ними не розлучаюся. Шахова гра – це моя улюблена стихія, у якій я відчуваю себе впевнено. Останнім часом я значно підвищив свій рівень завдяки тому, що постійно спарингую із комп’ютером, – каже Микола Перепелиця.

Чемпіони обласної спартакіади здобули путівки на всеукраїнські змагання, які пройдуть у вересні в Ужгороді.