Створення сприятливих умов життя для слабозрячих людей є одним із пріоритетів обласної влади

13 Листопада 2014 Друкувати цю новину

IMG_2661 (1)В Івано-Франківську у рамках відзначення Міжнародного дня сліпих відбувся семінар – тренінг «Створення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлово-громадського призначення».

Семінар організований Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України та громадською організацією жінок – осіб з інвалідністю "Біла тростина". У роботі семінару взяв  участь  заступник голови обласної державної адміністрації, голова обласного комітету з питань доступності осіб з інвалідністю Сергій Адамович, працівники департаменту соціальної політики ОДА та  міської влади, а  також представники  громадських організацій фактично з усіх регіонів України.

За словами організаторів, проведення таких заходів має особливе значення, вони, передусім,  покликані  привернути  увагу до тих людей, які назавжди втратили зір та опинилися у складних життєвих обставинах. Поряд з тим - це  сприяння людям з обмеженими фізичними можливостями, а також  нагода  донести до суспільства інформацію про проблеми таких людей.

На семінарі розглядали ряд питань, серед яких - встановлення слухових інформаційних пристроїв у громадському транспорті.

Заступник голови облдержадміністрації привітав учасників семінару та побажав слухачам плідної праці. Він каже, що питання із забезпечення прав та повноцінної адаптації у суспільстві - це найосновніший обов’язок держави. У свою чергу, органи державної влади повинні налагоджувати механізми та шукати можливості, щоб задовольнити очікування та потреби людей з обмеженими можливостями.

«Ми зробили перші кроки із спеціальної адаптації маршрутного транспорту, - сказав Сергій Адамович. - У нас в області є спеціальні програми, які діють. Зокрема, комплексна програма соціальної захисту населення. Окрім того, на наступну сесію обласної ради буде подано обласну програму соціальної підтримки та реабілітації осіб з інвалідністю зору на 2015-2019 роки, яку, я сподіваюся, депутати підтримають».

За словами заступника голови облдержадміністрації, реалізація заходів  цієї програми сприятиме активній співпраці громадських організацій осіб з інвалідністю зору з органами державної влади, покращенню соціального захисту, реабілітації та інтеграції в суспільство людей з вадами зору.

Івано-Франківська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук