Стартував спільний проєкт громадських організацій та фондів Канади і США “Проєкт підтримки протезування в Україні”

Стартував спільний проєкт громадських організацій та фондів Канади і США “Проєкт підтримки протезування в Україні”
28 Квітня 2015
Друкувати цю новину

Стартував спільний проєкт громадських організацій та фондів Канади і США „Проєкт підтримки протезування в Україні”. Його партнер в Україні – ГО„Підмога.інфо”, а реалізується він у нашій державі за сприяння Мінсоцполітики. Технічну підтримку з української сторони надає протезно-ортопедична майстерня „Ортотех-Сервіс”. З цієї нагоди сьогодні у Києві відбулася прес-конференція за участю керівника Проєкту, представника Євромайдану при Конгресі Українців Канади Антоніни Кумки, першого заступника Міністра соціальної політики Василя Шевченка, першого секретаря Посольства Канади в Україні Руслана Каца, президента Міжнародної асоціації протезування і ортопедії в США, засновника ГО „Простетика” Джона Батздорфа.

PM710image002

Цей проєкт є надзвичайно важливим для України, вважають у Мінсоцполітики. За словами Василя Шевченка, вітчизняна протезно-ортопедична галузь України потребує системних змін і насамперед впровадження новітніх технологій та підготовки висококваліфікованих кадрів. Тоді вона зможе ефективно відповідати на виклики сьогодення, пов’язані з бойовими діями на Сході. „На жаль, чимало наших хлопців втрачають здоров’я. Наше головне завдання – зробити все можливе для того, щоб повернути їх до повноцінного життя. Переконаний, що кращий міжнародний досвід допоможе нам у цьому”, – сказав він.

Як підкреслила Антоніна Кумка, протезисти та реабілітологи світового рівня приїхали до України на волонтерських засадах, щоб поділитися знаннями та досвідом у сфері найсучаснішого та складного протезування із українськими фахівцями. „Проєкт спрямований на розвиток знань та навичок протезистів тареабілітологів із різних регіонів України з метою покращення вітчизняного рівня протезування та після-протезної реабілітації. По завершенні Проєкту кандидати на протезування, що мешкають у різних куточках країни, матимуть доступ до якісного протезування та подальшого догляду на місцях”, – повідомила вона.

На тому, що українська діаспора прагне підтримати Україну у цей складний для неї час і, зокрема, надати якісну допомогу пораненим учасникам Революції Гідності та бійцям, які отримали каліцтва під час проведення АТО, наголосив і Руслан Кац. „Цей Проєкт, як і чимало інших, – ще один приклад нашої плідноїспівпраці”, – зауважив він.

Джон Батздорф, зі свого боку, запевнив, що під час реалізації Проєкту протезисти, техніки та реабілітологи з України, Канади і США працюватимуть з усіма технологіями, аналізуватимуть наскільки вони доступні й ефективні. „У проєкті братимуть участь 5 кандидатів на протезування. Технологію буде підібрано для кожного індивідуально, – зазначив він. – Сподіваюся, що зрештою всі учасники зможуть повернутися до нормального життя. Але наша співпраця триватиме й надалі. Адже замало просто замінити втрачену кінцівку. Важливо допомогти людині повернутися до того способу життя, який вона вела у сім’ї та суспільствіраніше”.

Від імені Мінсоцполітики Василь Шевченко висловив вдячність іноземним колегам за виявлену ініціативу. Він заявив, що, справді, українська протезно-ортопедична галузь на сьогодні виявилася не готовою до складних випадків протезування та забезпечення повноцінної реабілітації.

„Ми вимушені в дуже короткі терміни все це змінювати – на найкращий досвід у світі. Раніше ми співпрацювали з німецькими колегами, зараз мені приємно вітати канадських та американських спеціалістів. Також ми паралельно спілкуємося з нашими колегами з НАТО, які  мають досвід протезування. Крім того, ми зараз ведемо мову про залучення іноземних інвесторів до діяльності наших протезних заводів на умовах державно-приватного партнерства. Переміщуємо це партнерство в сторону навчання. Тому що у нас недостатньо своїх фахівців, і це є одним з чинників того, чому у нас це неможливо зробити дуже швидко. На сьогодні система змінюється, але повільно. Ми зробимо все, аби цей процес був максимально прискорений”, – підкреслив Василь Шевченко.

Мінсоцполітики України

  Категорія: