Служба зайнятості Закарпаття – шукачам роботи з особливими потребами

5 Березня 2014
Друкувати цю новину

Робота з клієнтами з інвалідністю службою зайнятості області будується на засадах адресного підходу у наданні соціальних послуг, виходячи з вимог, індивідуальних потреб та можливостей шукачів роботи та роботодавців.

Державна служба зайнятості надає свої послуги таким громадянам з метою успішного їх працевлаштування шляхом навчання самопрезентації та веденню співбесіди з роботодавцями, складанню резюме, розміщення його на сайтах з пошуку роботи, підвищенню мотивації їх до праці.

У центрах зайнятості людини з інвалідністюм надаються профорієнтаційні послуги, зокрема – індивідуальні та групові послуги з професійного інформування, професійного консультування (у тому числі з використанням профдіагностичного обстеження особи та елементами професійної адаптації) та професійного відбору. Для них проводяться ярмарки (міні-ярмарки) вакансій (професій, кар’єри), “круглі столи”, “дні відкритих дверей” центру зайнятості, інформаційні та профорієнтаційні зустрічі та бесіди. Шукачі роботи з інвалідністю скеровуються на цільові та профконсультаційні семінари, тренінги, презентації соціальних послуг та соціальних проєктів для осіб з інвалідністю, семінари з питань зайнятості та професійної реабілітації осіб з обмеженими можливостями, успішно використовуються “Мобільні центри зайнятості” та “Мобільні центри професійної орієнтації”, що призначені для обслуговування населення за місцем проживання та навчання. Також здійснюється облік осіб з інвалідністю, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємств, можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії, для чого створено інформаційний облік даних.

Шукачі роботи з інвалідністю у центрах зайнятості мають безперешкодний доступ до усіх інформаційних матеріалів, Інтернет-порталів з працевлаштування, користуються безкоштовним телефонним зв’язком для переговорів з роботодавцями.

Водночас проводяться інформаційно-роз’яснювальні заходи з роботодавцями щодо подолання стереотипів неефективності виконання людьми з інвалідністю професійних обов’язків. Наголошується на соціальній відповідальності бізнесу та визначаються умови, за яких особа з інвалідністю може бути корисною підприємству та інтегруватися у суспільство завдяки продуктивній зайнятості.

У вирішенні цих питань центри зайнятості тісно співпрацюють не тільки з органами влади, МСЕК, але й з роботодавцями та громадськими організаціями осіб з інвалідністю. Саме співпраця з роботодавцями та консолідація зусиль зацікавлених сторін дає можливість збільшити кількість працевлаштованих осіб з інвалідністю.

Державна служба зайнятості

  Категорія: