Служба зайнятості допомагає повірити у власні сили людям з обмеженими можливостями

18 Червня 2015 Друкувати цю новину

Вибір виду діяльності та пошук роботи для кожної людини - це крок до самореалізації, впевненості, рівноправності та фінансової незалежності. А для людини обмеженими можливостями вирішити це питання означає знайти своє місце в житті.

Повірити у себе та свої сили, підтримувати активний спосіб життя, вирішувати проблеми працевлаштування можливо разом зі службою зайнятості. Саме тут кожному, хто звернеться, буде надана допомога в  питаннях зайнятості:  в підборі підходящої роботи, відкритті власної справи, профнавчанні, можливості участі в роботах тимчасового характеру.

Багато осіб з інвалідністю скористались такою можливістю.

Так, протягом січня-травня 2015 року послугами Служби зайнятості Одеської області скористалися майже 800 осіб з інвалідністю. За сприянням служби зайнятості були працевлаштовані 176 осіб. 16 осіб  започаткували власну справу, отримавши допомогу по безробіттю одноразово. 99 осіб з інвалідністю проходили професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Одним із тих, хто звернувся до служби зайнятості, була і мешканка м. Ізмаїл Наталія Іванівна. Після звільнення через скорочення штатів з Ізмаїльського міськвиконкому, де жінка працювала фахівцем з соціальної роботи,  вона у липні 2014 року звернулася по допомогу у працевлаштуванні до Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості.

 За плечима Наталія Іванівна має 24 роки трудового стажу. Починала  свою трудову діяльність з суднового  буфетника.  Після закінчення Одеського політехнічного інституту працювала майстром виробничого навчання, викладачем у середньому навчальному закладі, де навчала молодь математиці. Пізніше Наталія Іванівна багато років працювала керівником територіального центру з обслуговування пенсіонерів та осіб з інвалідністю, де стикалася з чужою біллю та сподіваннями. Це людина, яка не лише сама звикла та бажає працювати, але й своїм відношенням до роботи заряджає оточуючих. Коли до центру зайнятості надійшла інформація про наявність  вакансії директора у громадській організації «Лікарняна каса», її відразу ж запропонували Наталії Іванівні, яка з ентузіазмом вирішила себе спробувати на новому місці. Жінка успішно пройшла співбесіду та була працевлаштована на заявлену вакансію.

Наталія Іванівна  зуміла себе реалізувати в професії, яка приносить їй не лише матеріальне  задоволення, але й надихає морально. Адже потреба в спілкуванні та самореалізація - важлива для кожного, а для людини з обмеженими фізичними можливостями - особливо.

Ще одна історія успішного працевлаштування – історія мешканки м. Одеси Людмили Іванівни. Жінка має повну вищу освіту – закінчила Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова за спеціальністю «Прикладна математика». Має 29 років професійного стажу. Працювала бухгалтером на підприємствах міста Одеси. В грудні 2014 року пані Людмила отримала третю групу інвалідності. Наприкінці березня цього року  жінка була звільнена з посади головного бухгалтера, але звичка та бажання працювати  її не залишали.  Тому на початку квітня Людмила Іванівна звернулася до Одеського міського центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні. І майже відразу фахівці підшукали для неї достойне місце роби, а саме: в ТОВ «Чайка групп» на посаду «головний бухгалтер». Пані Людмила успішно пройшла співбесіду та в квітні ж була працевлаштована на заявлену вакансію.

Одеський ОЦЗ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук