Щоб зробити місто доступнішим для незрячих, цьогоріч у Львові реалізовуватимуть п’ять соціально-культурних проектів

3 Березня 2017 Друкувати цю новину

Щоб зробити місто доступнішим для незрячих, цьогоріч у Львові реалізовуватимуть п’ять соціально-культурних проектівПроекти Львівського осередку ГО «Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ» перемогли у конкурсі соціально-культурних проектів з метою зробити місто кращим і доступнішим для незрячих. Організація подала п’ять проектів у галузі «культура», «соціальний захист», «освіта», «туризм», «інформаційні технології», і перемогла за всіма напрямками.

Про це повідомила керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з інвалідністю НУ «Львівська політехніка» Оксана Потимко.

«Відповідно до заявлених цілей, організація в поточному році планує зробити  макет  собору Святого Юра з комплексом прилеглих будівель у бронзі, виготовити мультсеріал «Лис Микита» з аудіодискрипцією для незрячих дітей, навчити нових гідів мистецтву тифлокоментування і розробити нові туристичні маршрути Львовом для осіб з порушеннями зору, обладнати навчально-методичний центр освіти ЛМР  спеціальними технічними засобами для сліпих, створити веб-сторінку ЛОО ГО УСІ, доступну для сліпих і слабозорих користувачів», - пояснює Оксана Потимко.

Зокрема, до проекту виготовлення мультсеріалу «Лис Микита» залучені фахові актори і звукорежисери – Народна артистка України Олександра Бонковська, композитор  Юрій  Саєнко, експерт і консультант, координатор проекту Оксана Потимко.

«Процес  адаптації  відеоконтенту  для  незрячих  складний  і включає кілька  етапів.  Проте  перший крок - це отримання авторських прав і дозволів  на  роботу з мультиком. Саме сьогодні організація одержала від  директора  телеканалу «Малятко  ТВ» і керівника  ТОВ  «Фрески»  дозвіл  і  право на використання мультика протягом наступних 10 років. Дякую всім, хто з розумінням віднісся до благородної справи  і залюбки долучається до того, аби зробити цей світ кращим і добрішим. Сподіваємось, що їм вистачить знань, навичок і часу, аби  втілити все задумане в життя і зробити життя людей з важкими порушеннями зору легшим та цікавішим», - додала Оксана Потимко.

Львівська міська рада

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук