Щільний прохід не для осіб з інвалідністю

Щільний прохід не для осіб з інвалідністю
17 Квітня 2014
Друкувати цю новину

Щільний прохід не для осіб з інвалідністюУ Коломиї по вул. Чорновола, 30а розпочали будівельні роботи по зведенню нового приміщення. Виходячи з відповіді на інформаційний запит, наданої Інспекцією Держархбудконтролю в Івано-Франківській області, у майбутньому будівля матиме виставково-демонстраційне призначення. І поки тривають роботи, сусідній будинок все щільніше обгороджують парканом. Якщо ще місяць тому загородили тільки частину, то зараз паркан височіє довкола Коломийської міжрайонної комісії МСЕК, а прохід залишили шириною тільки один метр.

Саме працівники цієї установи й звернулися до кореспондентів КВ. Лікарі скаржаться на будівельні роботи, які тривають поряд з установою. Хоч зізнаються – вони не проти новобудови, не розуміють тільки, чому у ратуші не дотримуються норм.

«Ми обслуговуємо осіб з інвалідністю з Верховини, Коломиї, Снятина та Городенки. Щоденно до установи приїжджає чимало людей, – розповідає лікар міжрайонної комісії МСЕК Роман Антонюк. – Огорожа заважає людини з інвалідністюм, особливо І групи, дістатися до кабінету на огляд. Щомісяця приїжджаючи на роботу, ми помічаємо, що все більшу територію загороджують та приватизовують довкола МСЕКу. Я не проти новобудови, але мають бути дотримані норми. Варто подумати про хворих. Якщо це майданчик загального користування, то потрібно зробити прохід, який відповідає чинним нормам».

Лікарям МСЕКу неодноразово доводилося обстежувати людей з особливими можливостями просто посеред вулиці, або в кращому випадку – у кареті швидкої допомоги, яка, за словами працівників, вже не може заїхати на подвір’я установи через огорожу. У разі надзвичайної ситуації навіть пожежна машина не дістанеться до будівлі МСЕКу.

У відділі архітектури та містобудування тільки розводять руками. Кажуть, що погоджувати будівельні майданчики не в їхній компетенції. «Межі майданчика визначають комунальні служби міста, – коментує головний архітектор Юрій Процюк. – За проєктом там має бути 6-метровий прохід. Чому не дотримано умов – сказати не можу. Будівельники самі повинні піти на компроміс».

Скаржаться лікарі й на тріщини, які будівля МСЕКу отримала від проведених робіт. «Зараз на стінах 1,5-метрові тріщини, – розповідає Роман Антонюк. – Ще минулого місяця їх не було. Приміщення старе, тому ми хвилюємося, чи завтра воно не посиплеться».

Юрій Процюк зізнається: перед початком будівельних робіт перевірку на міцність та надійність не проводили. Тому справді не відомо, що може бути з приміщенням через певний час. «Будівля, де знаходиться МСЕК, належить району, – коментує Юрій Процюк. – Щодо тріщин, то можна сказати, що завгодно, що вони були чи не були. Якщо тріщини не зафіксовані, то довести це важко».

Тим часом забудовник Сергій Проскурняк зазначив, що готовий піти на компроміс. Підприємець пообіцяв врахувати скарги та найближчим часом розширити необхідний прохід для осіб з інвалідністю.

Вікторія Мартинюк, «Коломийські ВІСТИ» 

  Категорія: