Серйозна робота

Серйозна робота
29 Грудня 2016
Друкувати цю новину

Як до дуже відповідальної і серйозної роботи підходять до своєї участі у громадських об’єднаннях людей з інвалідністю їхні рівненські активісти. У цьому переконались і учасники нещодавнього розширеного засідання круглого столу «Інтеграція людей з інвалідністю в суспільство через культуру», організованого в обласній науковій бібліотеці.

Серйозна робота

Співорганізаторами заходу були міське управління праці та соціального захисту населення і обласна благодійна організація пенсіонерів та людей з інвалідністю «Обличчям до істини» в особі її керівника Тетяни Войтович. Вони спланували програму зустрічі за круглим столом керівників громадських організацій людей з інвалідністю та представників державних установ, які ними опікуються, як свого роду дві презентації: роботи і талантів. І хоча ця зустріч припала на кінець року, коли час підбивати підсумки, проте ці виступи не перетворилися на сухі звіти. Навпаки, практично кожен із таких виступів-презентацій прозвучав як стимул до повноцінної інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство.

Наприклад, як соціальне підприємництво, тобто діяльно та ініціативно, позиціонує свою діяльність Громадська ліга людей з інвалідністю Рівненщини. Наталії Колесовій, яка цю громадську організацію на зустрічі представляла, слово надали одній із перших. Про це жінка попросила сама, пославшись на невідкладні справи.

– Як людині з інвалідністю виходити із кризових ситуацій? – поставила вона запитання і несподівано запропонувала: – Самому ставши роботодавцем, підприємцем: працювати на себе, покращувати якість свого життя і приносити цим користь державі.

Принаймні, пані Наталія показала це власним прикладом директора успішного підприємства осіб з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату і талановитої швачки. А про третю свою роботу, репетитора, розповіла, відповідаючи на запитання Олени Петрик, чи буває вона через свою постійну зайнятість удома: «Буваю, бо там даю уроки англійської. Але спати лягаю зазвичай о другій ночі, а встаю вже о шостій, – і після цього узагальнила: – Четверта моя робота – спорт – це теж хороша зайнятість. Він дуже організовує і найбільше за все допоміг мені у житті».

Залишається додати, що це сказала про себе неодноразова чемпіонка світу з танців на інвалідних візках і що в кожній своїй справі вона по-чемпіонському самовіддана.

Інакше як беззаперечними досягненнями не назвати й ось такі презентаційні повідомлення. «Перша і найчисленніша в нашій області громадська організація людей з інвалідністю – УТОС – уже 80 років допомагає незрячим». «Спільно з обласною бібліотекою ми почали друкувати роздатковий матеріал для дошкільнят зі слабким зором на 3D-принтері». «Ми займалися визволенням наших хлопців із полону на сході країни, де триває неоголошена війна». Або: «Відколи прийшли в “Передзвін”, ми відчули себе по-справжньому щасливими». «Наше товариство –­ товариство швидкої допомоги, яке виграло грант на послуги інватаксі». «Завдяки нашій благодійній організації по всій Україні поширились запроваджені в Рівному громадські роботи із супроводу незрячих, соціальну стипендію міського голови вже отримали 53 особи з числа активних осіб з інвалідністю, запроваджено уроки толерантності, інвалідний туризм тощо»… Безперечно, такі досягнення стали можливі, бо в своїх турботах і потребах ці люди відчувають підтримку держави та громадськості.

А що в людей з інвалідністю є багато талантів, побачили у презентації літературно-мистецької композиції за їхньої участі «Я вершник крилатої думки».

7 днів

  Категорія: