Семінар для суддів та працівників апаратів судів господарської юрисдикції: «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку»

26 Лютого 2018 Друкувати цю новину

23 лютого 2018 року у Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду  (КГС ВС) відбувся семінар на тему: «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку», організований Всеукраїнською громадською організацією осіб з інвалідністю «Правозахисна спілка осіб з інвалідністю», ГО «Інститут судового менеджменту» та ВГО "Національна Асамблея людей з інвалідністю України".

У заході взяли участь заступник керівника апарату Верховного Суду – керівник секретаріату Касаційного господарського суду у складі ВС, член Робочої групи з доступності правосуддя Наталія Пляс, судді та працівники апаратів КГС ВС, судів господарської юрисдикції, представники Міністерства соціальної політики України, Ради суддів України, Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, члени Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю «Правозахисна спілка осіб з інвалідністю», Національної асамблеї людей з інвалідністю, ГО «Інститут судового менеджменту», Ресурсного центру «Безбар’єрна Україна», ГО «Чернівецьке товариство осіб з інвалідністю «Мрія» тощо.

Заступник Голови Верховного Суду, Голова Касаційного господарського суду України у складі Верховного Суду Богдан Львов привітав організаторів заходу з першою річницею утворення Робочої групи з доступності правосуддя та наголосив, що суд має бути доступний для всіх і має стати тією установою, де кожного приймуть, вислухають і допоможуть. Очільник КГС ВС також запевнив присутніх, що КГС ВС вживатиме всіх можливих заходів для забезпечення безбар'єрного доступу до суду осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення і сприятиме дотриманню етики спілкування з людьми з інвалідністю.

Водночас Голова Правозахисної спілки осіб з інвалідністю Олександр Вознюк подякував за надане приміщення для проведення заходу та проанонсував засідання Робочої групи з доступності правосуддя, яке буде стосуватися обміну міжнародним досвідом судових установ. Він також розповів присутнім про напрацювання Робочої групи за перший рік існування та про реалізовані ідеї і проекти: «Робоча група працює вже рік саме задля створення безбар'єрної України, доступних установ для людей з інвалідністю та реалізації власних ініціатив».

На переконання учасників заходу, лише спільними зусиллями можна здолати бар'єрність і відбудовувати безбар'єрну Україну. Доступність починається з кожного!

 

supreme.court.gov.ua

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук