Розроблено проєкт обласної програми допомоги незрячим

Розроблено проєкт обласної програми допомоги незрячим
15 Жовтня 2014
Друкувати цю новину

8547815 жовтня – Міжнародний день “Білої тростини”, день, в який громадськість вшановує людей з вадами зору. 

Департамент соціальної політики облдержадміністрації тісно співпрацює з громадськими організаціями осіб з інвалідністю, у тому числі осіб з інвалідністю зору. При розробці обласних програм соціального захисту населення, проєкти програм проходять обов’язкове обговорення з громадськими організаціями. На сьогодні  01.10.2014 в області проживає 2192 осіб з інвалідністю зору.

З метою поліпшення соціального захисту, охорони здоров’я, реабілітації людей з вадами зору, їх соціального та медичного обслуговування,  безперешкодного доступу осіб з інвалідністю зору до об’єктів соціальної інфраструктури, а також доступу до інформації та культурного життя суспільства в області діє обласна програма соціальної підтримки та реабілітації осіб з інвалідністю зору на 2010-2014 роки. Представники громадських організацій осіб з інвалідністю включені до складу Громадської ради при департаменті.

Упродовж терміну дії зазначеної програми за рахунок коштів місцевих бюджетів особам з вадами зору надавалися пільги – 50-відсоткова знижка на оплату за надані житлово-комунальні послуги людини з інвалідністюм зору І групи та 40-відсоткова знижка – людини з інвалідністюм зору ІІ групи на суму 1021,01 тис. гривень. Інваліди І групи зору та особи, які їх супроводжували, користувалися правом безкоштовного проїзду на міських та приміських маршрутах автотранспорту всіх форм власності, незалежно від квоти пільговиків.

Обласна та первинні організації УТОС для виконання своїх статутних завдань користувалися приміщеннями, наданими в оренду на пільгових умовах, що сприяло їх активній діяльності та співпраці з органами державної влади.

З обласного бюджету виділялися кошти на статутну діяльність обласної організації УТОС та на фінансову підтримку творчого колективу незрячих осіб з інвалідністю “Горицвіт”. Це дало можливість обдарованим людини з інвалідністюм розвивати свої творчі здібності та брати участь у культурному житті Прикарпаття.

Оскільки не вирішеними залишились питання щодо облаштування пішохідних доріжок перилами і спеціальними бордюрами у місцях знаходження первинних організацій УТОС, інших громадських організацій осіб з інвалідністю зору та у місцях компактного проживання такої категорії громадян, озвучення світлофорів в містах області, обладнання міського пасажирського транспорту звуковими інформаторами для оголошення зупинок та зовнішніми системами для озвучення номерів маршрутів, розроблено проєкт Обласної програми соціальної підтримки та реабілітації осіб з інвалідністю зору на 2015-2019 роки. Зазначений проєкт обласної програми пройшов обговорення з громадськими організаціями осіб з інвалідністю. Після погодження зі структурними підрозділами облдержадміністрації, проєкт буде подано на розгляд сесії обласної ради.

Реалізація заходів обласної програми соціальної підтримки та реабілітації осіб з інвалідністю зору на 2015-2019 роки сприятиме активній діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю зору, їх співпраці з органами державної влади, поліпшенню соціального захисту, реабілітації та інтеграції в суспільство людей з вадами зору.

  Категорія: