Результати розгляду питань на засіданні Комітету 18 грудня 2013 р.

23 Грудня 2013
Друкувати цю новину

1. Комітетом розглянуто поданий народним депутатом України С.Гороховим проєкт закону України про внесення змін до деяких законів України щодо продовження реформування пенсійної системи (р. № 2588) та прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні повернути його суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», якими запровадити з 01.01.2014 року перерахування страхових внесків до Накопичувального пенсійного фонду та передбачити, що учасниками накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування є всі особи, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» без будь – якого вікового обмеження (діючою редакцією Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що таке право матимуть особи, яким на день запровадження перерахування страхових внесків до Накопичувального фонду виповнилося не більш як 35 років).

Крім того, законопроєктом передбачається встановити право на зменшення у 1,8 рази розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в разі, якщо база нарахування єдиного внеску дорівнює або є більшою ніж три мінімальні заробітні плати. В разі, якщо база нарахування єдиного внеску буде меншою ніж три мінімальні заробітні плати, то розмір відсотків єдиного внеску залишити на рівні, що відповідає чинним розмірам.

2. Комітетом підтримано поданий народним депутатом України В. Сушкевичем проєкт Закону України про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо виплати пенсії у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон (р. № 3404) та прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.

Поданим законопроєктом пропонується внести зміни до статей 49 і 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та встановити, що у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання до держави, з якою Україною укладено міжнародний договір у сфері пенсійного забезпечення, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, виплата пенсії здійснюється у порядку, передбаченому договором. У разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання до держави, з якою Україною не укладено міжнародного договору у сфері пенсійного забезпечення, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, виплата пенсії здійснюється за місцем проживання пенсіонера за межами України у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

3. Комітетом розглянуто поданий народним депутатом України С.Куніциним проєкт закону України про внесення зміни до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо довічного грошового утримання членам сімей загиблих військовослужбовців) (р. № 3615) та прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.

Законопроєктом пропонується передбачити з 1 січня 2014 року щомісячну виплату грошової допомоги батькам, одному з подружжя, який не одружився вдруге, дітям, які стали людини з інвалідністюми до досягнення повноліття, військовослужбовців, партизанів, підпільників, які загинули (пропали безвісти) під час участі у бойових діях в період Великої Вітчизняної війни та воєнних дій і конфліктів на території інших держав, з таким розрахунком, щоб розмір їх пенсійної виплати (державної соціальної допомоги або щомісячного довічного грошового утримання, що виплачуються замість пенсії) з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, пенсій за особливі заслуги перед Україною, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій (державної соціальної допомоги або щомісячного довічного грошового утримання, що виплачуються замість пенсії), встановлених законодавством, становив не менше не менше 285 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (2704,65 грн., з урахуванням прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність з 1 грудня 2013 року 949,00грн.).

Крім того, законопроєктом передбачається надати таким особам право на безплатне щорічне забезпечення санаторно – курортним лікуванням (згідно діючої редакції Закону такі особи мають прав на санаторно – курортне лікування один раз на два роки).

4. Комітетом підтримано поданий народним депутатом України А.Дирівим проєкт Закону України про внесення змін до Закону України “Про соціальні послуги” (щодо соціальних гарантій осіб, що надають соціальні послуги) (р. № 2451а) та прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.

Законопроєктом, з метою підвищення рівня оплати праці працівників соціальних служб та підвищенню престижності праці в даній сфері, пропонується внести зміни до статті 11 Закону України «Про соціальні послуги», та надати особам, що надають соціальні послуги, право на:

  • отримання надбавок за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу роботи в установах соціального захисту в таких розмірах: понад 3 роки – 10 відсотків; понад 10 років – 20 відсотків; понад 20 років – 30 відсотків;
  • щорічну грошову винагороду в розмірі одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків;
  • виплату допомоги на оздоровлення в розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки;
  • одержання доплати в розмірі 25 відсотків щомісячно від посадового окладу (ставки заробітної плати) за роботу в установах соціального захисту розташованих у сільській місцевості та селищах міського типу.

5. Комітетом розглянуто поданий народним депутатом України О.Ляшком проєкт закону України про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам (р. № 2397) та прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні повернути його суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Поданим законопроєктом пропонується внести зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якими встановити, що заробітної плати для обчислення пенсії визначається із застосуванням середньої заробітної плати за один календарний рік, який передує року звернення за призначенням (перерахунком) пенсії. При цьому при перерахунку пенсії з періоду, за який враховується заробітна плата, період після призначення пенсії (попереднього перерахунку) не підлягає виключенню

Слід зазначити, що запропонована законопроєктом норма щодо неможливості виключити з періоду, за який враховується заробітна плата, періоду після призначення пенсії, погіршує нині діючі умови перерахунку пенсії, оскільки може призводити до зменшення індивідуального коефіцієнту заробітку у випадку, коли пенсіонер після призначення пенсії одержував меншу заробітну плату.

6. На виконання пункту 2 рішення Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю від 09.10.2013 р. про удосконалення механізмів захисту прав повнолітніх осіб з інвалідністю внаслідок стійких психічних та інтелектуальних порушень Комітетом внесено зміну до персонального складу Робочої групи з опрацювання питань щодо удосконалення механізмів захисту прав повнолітніх осіб з інвалідністю внаслідок стійких психічних та інтелектуальних порушень.

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю

  Категорія: