Питання бойової нейротравми обговорили спеціалісти у Львові

20 Квітня 2015 Друкувати цю новину

34f000b853eedfНа базі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону відбулася науково-практична конференція з питань нейротравми. З ініціативи військових лікарів та за підтримки Асоціації нейрохірургів Львівської області УАН і кафедри невропатології та нейрохірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького у Львові зібралися спеціалісти з питань невропатології та нейрохірургії.

Начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда подякував присутнім за участь у конференції, адже тема бойової травми головного мозку в умовах ведення бойових дій на Донбасі сьогодні надзвичайно актуальна.

«Поранення, які отримують військовослужбовці під час участі у проведенні антитерористичної операції на сході України, вимагають досить специфічних методів лікування, – констатував провідний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан. – За рік АТО ми накопичили досвід, знання з питань воєнно-польової нейрохірургії та надання допомоги пораненим. Тому ми запросили спеціалістів у галузі нейрохірургії, щоб обговорити нагальні проблеми, узагальнити досвід, визначити орієнтири, по яких ми повинні рухатися у напрямку лікування травми нервової системи».

Професор кафедри неврології та нейрохірургії Львівського національного медичного університету Володимир Шевага, у свою чергу, нагадав, що нейротравми різного ступеню тяжкості завжди мають віддалені наслідки. Тобто через 2-3 роки, і навіть через багато років, вони можуть проявлятися у різних видах захворювань. Він наголосив, що у цивільних людей у середньому в межах 5-10 % віддалені наслідки несприятливі, при бойовій травмі ця цифра доходить до 25-30 %.

Учасники науково-практичної конференції, зокрема, ознайомилися з особливостями воєнно-польової нейрохірургії та наданням кваліфікованої медичної допомоги в умовах мобільного госпіталю, досвідом надання хірургічної допомоги пораненим в умовах переднього краю. Також під час пленарних засідань вони обговорили випадки нейротравм сучасного часу та прояви травматичних хвороб головного мозку тощо.

За результатами заходу готується до друку збірник.

Міністерство оборони України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук