Писанка – душа народу

Писанка – душа народу
19 Травня 2016
Друкувати цю новину

Історія української писанки бере свій початок з давніх часів. Це – невід’ємний атрибут культури українського народу, який відображає все розмаїття та неповторність України – кожна місцевість має свій унікальний, характерний саме для неї візерунок.  Відродження цих традицій має велике значення для нашої держави, передусім, для патріотичного виховання населення. В місті Бердянську Запорізької області вчетверте пройшов фестиваль писанки, на якому всі бажаючі могли пройти майстер-класи з цієї кропіткої ювелірної справи. В цьому році до участі в фестивалю були запрошені 75 дітей внутрішньо переміщених осіб, більше 30 соціальних дітей – з інвалідністю, з багатодітних родин, діти-сироти. Загалом фестиваль відвідали більше 400 жителів і гостей міста.

Писанка – душа народу

 – Найменшому учаснику фестивалю – 4 роки. Дуже приємно, що великий інтерес до писанкарства проявляють діти. Вони – наше майбутнє, наша надія, і від того, що ми в них вкладемо, залежить, якою буде Україна, – розповідає керівник Всеукраїнського навчально-культурного центру психологічної підтримки, соціальної та професійної реабілітації осіб з інвалідністю «Академія ремесел» Людмила Кириленко-Грабовська. – Ті, хто мають проблеми зі здоров’ям, дуже полюбляють такі арт-заняття, бо мистецтво – невичерпне джерело, яке лікує душу, вчить бачити прекрасне. Ми хочемо, щоб наше місто славилося не лише курортами, а й багатим культурним життям. Радує те, що влада та міжнародна гуманітарна організація підтримує наші ініціативи, зокрема, діти безкоштовно оволоділи цими знаннями.

Завтра твориться сьогодні. Всі ми – діти єдиної країни і наш обов’язок – зберігати та примножувати культурну спадщину, передаючи її з покоління в покоління.

Оксана Дроздовська,
позаштатний кореспондент НАІУ

Писанка – душа народу

Писанка – душа народу

Писанка – душа народу

Писанка – душа народу

  Категорія: