Прикарпатська делегація медиків взяла участь у роботі Міжнародного конгресу Європейської Асоціації паліативної допомоги

26 Травня 2015 Друкувати цю новину

У столиці Данії, Копенгагені, з 8 по 10 травня цього року відбувся 14-й Всесвітній конгрес Європейської Асоціації паліативної допомоги, мета якого полягала в об`єднанні міжнародних зусиль щодо поліпшення доступу до надання висококваліфікованої паліативної допомоги.

IMG_1521 (5)

Про це 20 травня під час прес-конференції в облдержадміністрації розповів  директор департаменту охорони здоров'я ОДА Роман Мельник.

За словами посадовця, Івано-Франківська область йде в авангарді у галузі паліативної допомоги серед інших регіонів, оскільки саме на Прикарпатті вперше було відкрите дитяче хоспісне відділення та медичний заклад для лікування тяжкохворих. На даному етапі активно ведеться робота щодо створення стаціонарних паліативних відділень та мобільних бригад для організації і надання паліативної допомоги в домашніх умовах, а це, у свою чергу, дозволить започаткувати повний цикл із надання медико-соціальної допомоги для всіх, хто її потребує.

«Досвід, який ми отримали завдяки участі в конгресі, дасть змогу вирішити цілий комплекс питань, які наразі існують у сфері паліативної допомоги, - зауважив Роман Мельник. – Це, безумовно, й подальша організація та впровадження світових стандартів на регіональному рівні, а також удосконалення навчальних програм в медичних навчальних закладах області».

У рамках конгресу, прикарпатські фахівці представили тези двох праць щодо деяких аспектів паліативної допомоги, а саме: «Можливості розвитку паліативної допомоги для дітей при обмежених ресурсах» та «Роль психолога у профілактиці синдрому професійного вигорання у працівників закладів паліативної допомоги». Якість матеріалів була високо оцінена науковим комітетом конгресу, а самі роботи увійшли до збірки друкованих видань.

Зауважимо, що поїздка була організована Міжнародним фондом «Відродження» та місцевим благодійним фондом допомоги невиліковним хворим «Мати Тереза».

Івано-Франківська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук