Прокуратура Тернопільської області вимагає неухильного додержання прав дітей з особливими потребами

Прокуратура Тернопільської області вимагає неухильного додержання прав дітей з особливими потребами
19 Березня 2013
Друкувати цю новину

Прокуратура Тернопільської області вимагає неухильного додержання прав дітей з особливими потребами14 березня 2013 року під головуванням прокурора області Геннадія Мовчана відбулося розширене засідання колегії прокуратури, на якому за участю органів державної влади, місцевого самоврядування та органів контролю області обговорено стан додержання законодавства щодо захисту прав дітей-осіб з інвалідністю та дітей з вадами розвитку, а також питання додержання законів у сфері земельних відносин.

Прокурор області Геннадій Мовчан наголосив, що питання захисту прав дітей-осіб з інвалідністю є одним із основних напрямів діяльності прокуратури області. 

Сьогодні у області проживає близько 4,5 тис. дітей-осіб з інвалідністю, 10 % з яких визнано людини з інвалідністюми вперше. Проте, системна робота щодо їх реабілітації та соціального захисту відсутня з боку установ і закладів, які повинні повсякденно опікуватись правами дітей, а державні та регіональні програми щодо покращення становища таких дітей, виконуються формально. 

Зазначена категорія дітей, як засвідчили прокурорські перевірки, ще не у повному обсязі забезпечена технічними пристосуваннями та не мають можливості отримати повноцінну реабілітацію та відповідну освіту. 

Лише за втручання прокуратури в поточному році виявлено та вжито заходів до забезпечення необхідними технічними пристосуваннями більше сотні дітей-осіб з інвалідністю, 32 – забезпечено індивідуальним навчанням. 

Прокуратура Тернопільської області вимагає неухильного додержання прав дітей з особливими потребами«При здійсненні перевірок прокуратурою надано принципову оцінку діяльності органів контролю. За документами реагування ініційовано притягнення до відповідальності 73 службовці» – зазначив Геннадій Мовчан. 

Щоб діти з особливими потребами відчували всебічну захищеність, вирішення проблем їхнього соціального захисту має бути пріоритетним напрямом діяльності не лише прокуратури, а необхідна скоординована діяльність органів державної влади, місцевого самоврядування та органів контролю області. 

За підсумками обговорення зазначеного питання, учасниками колегії визначено заходи, спрямованих на захист гарантованих державою прав дітей-осіб з інвалідністю та дітей з вадами розвитку.

Окрім того, на засіданні колегії розглянуто питання захисту інтересів держави у сфері земельних відносин.

Як відзначив прокурор області, упродовж минулого та поточного років за результатами наглядової діяльності прокурорами на даному напрямі виявлено 18 кримінально-караних діянь, по 11 з яких провадження (справи) скеровано до суду. Скасовано 562 незаконних акти, до відповідальності притягнуто 232 особи, з яких 134 – контролюючих органів, відшкодовано більше 2,5 мільйонів гривень, у тому числі майже 2 мільйони – до бюджету.

«Проте стан законності у сфері земельних правовідносин ще не повною мірою відповідає вимогам сьогодення.

Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування належного державного контролю за раціональним використанням та охороною земель не здійснюють, унаслідок чого набули поширення факти порушень вимог земельного законодавства при наданні у власність та оренду земельних ділянок, а також самовільного зайняття та використання земель.

Лише упродовж минулого та поточного років завдяки вжитим органами прокуратури заходам державі та територіальним громадам повернуто 607 гектарів земель, попереджено протиправне вибуття 1889 гектарів», – констатував Геннадій Мовчан.

Прокурор області наголосив на необхідності посилення прокурорського нагляду у сфері земельних відносин.

За підсумками колегії визначено низку заходів щодо підвищення ефективності правозахисної та представницької діяльності у сфері земельних відносин.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

  Категорія: