Проблеми осіб з інвалідністю вирішувати спільно

25 Лютого 2015 Друкувати цю новину

В Балтському районному центрі зайнятості відбулась нарада «Працевлаштування осіб з інвалідністю: проблеми та шляхи вирішення». В роботі наради взяли участь представники управління соціального захисту населення, підприємства «Райдуга» Балтської районної спілки осіб з інвалідністю та роботодавці.

1_25_3_40614_1

Мета заходу - підвищення ефективності соціального захисту осіб з інвалідністю, забезпечення надання їм якісних та результативних соціальних послуг з питань працевлаштування, вдосконалення взаємодії з роботодавцями та іншими соціальними партнерами, які опікуються проблемами цієї категорії громадян.

Директор Балтського РЦЗ Олександр Лисогора надав інформацію щодо умов, які створені для осіб з обмеженими можливостями. Для забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до приміщень центру зайнятості побудовано пандус та встановлено дзвінок виклику спеціаліста. В профінформаційному секторі створено куточок для осіб з інвалідністю з інформацією про вільні робочі місця, про учбові заклади, які навчають осіб з інвалідністю, Законом України "Про соціальний захист осіб з інвалідністю" та іншими нормативними документами, що стосуються соціального захисту осіб з інвалідністю, буклетами про послуги та можливості центру зайнятості, адресами Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, управління соціального захисту населення.

Спеціалістами центру зайнятості, у разі звернення за сприянням у працевлаштуванні людини з інвалідністю, враховуються рекомендації МСЕК щодо можливостей виконання окремих робіт, у загальній базі даних з урахуванням здібностей та побажань клієнта, підшукується підходяща робота.

Ринок праці Балтського району досить складний. Він характеризується малою кількістю вільних робочих місць і високим рівнем сільського безробіття. Вакансії, які надходять до центру зайнятості, укомплектовуються упродовж трьох-чотирьох днів. За таких реалій непросто знайти роботу до душі кваліфікованим працівникам, а людям з особливими потребами − й поготів. Проте, в 2014 року із 20 осіб, які перебували на обліку в центрі зайнятості 16 працевлаштовані.

Особам із обмеженими фізичними можливостями, які звертаються до центру зайнятості по допомогу у пошуку роботи, надається комплекс адресних соціальних послуг. Вони залучаються до участі в семінарах, тренінгах, ярмарках вакансій тощо. Під час цих заходів особи набувають нові знання, уміння та навички, які сприяють успішній інтеграції в суспільство, підвищують мобільність і здатність до переміщень на ринку праці. А прагнення змінити життя на краще, активна життєва позиція завжди увінчуються успіхом.

Начальник управління соціального захисту населення Олена Паскарюк наголосила, що одноразова допомога для відкриття власної справи - один із шляхів подолання безробіття серед осіб з інвалідністю. Власна справа - це не тільки фінансова підтримка, але й можливість бути корисним суспільству та людям. І по-друге, для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці людей з обмеженою працездатністю, необхідно заохочувати їх до проходження перенавчання чи здобуття нової професії.

Директор підприємства «Райдуга» Балтської районної спілки осіб з інвалідністю Надія Лєнц ознайомила присутніх з тою роботою, яка проводиться для адаптації осіб з інвалідністю в умовах сучасного світу. До речі, Надія - інвалід-візочник. Незважаючи на особисті труднощі, охоче допомагає всім, хто звертається за допомогою. Її енергії, оптимізму, прагненню до життя вистачить не на один десяток людей.

Під час ділової зустрічі також обговорювалися нагальні питання, що потребують спільного вирішення, у т.ч. підвищення якості робочих місць для осіб із особливими потребами та створення для них гідних умов і оплати праці; подолання упередженого ставлення роботодавців до використання праці цієї категорії громадян, дискримінації в оплаті їхньої праці; необхідність розвитку системи надомної праці для осіб із інвалідністю, які мають обмеження у пересуванні; приведення у відповідність до потреб ринку праці їх професійну підготовку тощо.

Учасники наради дійшли висновку, що сподіватись на позитивний результат можливо тільки при посиленні взаємодії всіх сторін, які призвані опікуватись проблемами осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Одеський ОЦЗ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук