Пріоритетне завдання МСЕК сьогодні – комплексна реабілітація осіб з інвалідністю, особливо учасників АТО

Пріоритетне завдання МСЕК сьогодні – комплексна реабілітація осіб з інвалідністю, особливо учасників АТО
6 Травня 2015
Друкувати цю новину

picturepicture__121043_54925Пріоритетним завданням медико-соціальної експертизи сьогодні, як і в попередні роки, залишається комплексна реабілітація осіб з інвалідністю, особливо учасників антитерористичної операції, їх вчасного, якісного протезування та створення належних умов для інтеграції в суспільство.

За період 2014 р. – І квартал 2015 р. огляди медико-соціальними експертними комісіями пройшли 1172 учасники АТО. Із них статус людини з інвалідністю отримали 234 особи. Зокрема, ІА групи – 10 осіб, ІБ групи – 16 осіб, ІІ групи – 68, ІІІ групи – 140 осіб, 933 особам – визначено відсотки втрати працездатності.

При огляді учасників АТО на МСЕК, окрім суто фізичних наслідків ушкодження здоров’я, обов’язково враховується психологічний стан військовослужбовця, можливості соціальної адаптації, навчання, перекваліфікації тощо. Створені всі умови для оформлення документів та огляду на МСЕК зазначеного контингенту без бюрократичних перепон та тяганини.

Медична допомога ветеранам війни надається в спеціалізованих госпіталях і госпітальних відділеннях та закладах охорони здоров’я загальної мережі. Сьогодні функціонує 32 госпіталі на 7 248 ліжок та 26 госпітальних відділень на 1 344 ліжок. Координаційним центром з організаційно-методичного забезпечення усіх госпіталів ветеранів війни визначено Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни (Київська обл., с. Циблі).

Загалом, в Україні чисельність осіб з інвалідністю становить понад 2,5 млн осіб або 6,1 % від загальної чисельності населення нашої держави. Ці дані красномовно свідчать про гостроту та поширеність проблеми інвалідності. Через наявність проблем зі здоров’ям особи з інвалідністю потребують вжиття з боку державних та громадських інституцій спеціальних заходів, спрямованих на забезпечення їх повної та повноцінної участі в житті соціуму на рівні з іншими.

Формування та реалізація державної політики щодо осіб з інвалідністю здійснюється на основі норм КУ, Конвенції, законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю Україні», «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» та «Про соціальні послуги», Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю» на період до 2020 року та інших нормативно-правових актів, загальна кількість яких становить понад дві тисячі.

МОЗ України

  Категорія: