Посилюємо вплив громадянського суспільства на регулювання містобудівних процесів

Посилюємо вплив громадянського суспільства на регулювання містобудівних процесів
10 Травня 2016
Друкувати цю новину

Представники Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України взяли участь в роботі чергового засідання Громадської ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції України, де було ухвалено низку рішень щодо вдосконалення роботи системи держархбудконтролю.

Посилюємо вплив громадянського суспільства на регулювання містобудівних процесів

В засіданні взяли участь Голова ДАБІ Олексій Кудрявцев та перший заступник Голови Валерій Філончук.

«Сьогодні між Держархбудінспекцією та Громадською радою налагоджене плідне співробітництво. Громадське середовище широко залучене до нашої роботи й має змогу впливати й коректувати роботу органів держархбудконтролю. Переконаний, що така співпраця є взаємовигідною, а головне вона приносить користь громадянам, які в результаті отримують якісні послуги», – заявив Олексій Кудрявцев.

Громадська рада схвально віднеслась до інформації щодо змін до законопроєктів, які передбачають продовження дії так званої «будівельної амністії». Сьогодні на розгляді Верховної Ради перебуває законопроєкт №3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Громадська рада висловилась за продовження будамністії до кінця грудня 2017 року.

Також було визнано доцільним встановлення вимоги про інформування замовником органу держархбудконтролю стосовно коригування проєктної документації. Сьогодні таке коректування нерідко призводить до зміни категорії складності об’єкту, що може потягнути за собою необхідність проведення експертизи проєкту та переоформлення декларації на дозвіл. Вплинути на ситуацію ДАБІ може лише після появи підстав для перевірки, коли будівництво за відкоригованим проєктом заходиться в активній фазі.

Крім того, Громадська рада надала свій позитивний висновок щодо уніфікованої форми акту, який складається Інспекцією за результатами ліцензійної перевірки суб’єкта господарювання.

Крім того, визнано за нагальне усунути надмірну зарегульованість рівня відповідальності об’єкта будівництва в контексті набуття права на виконання будівельних робіт. Зокрема, пропонується скасувати штучний поділ об’єктів будівництва на 5 категорій складності та видавати й реєструвати дозвільні документи відповідно до класу наслідків (відповідальності) – значних, середніх та незначних.

Запропоновано ще більше спростити дозвільну систему для об’єктів незначного класу наслідків. В цьому випадку набуття права на будроботи буде відбуватися відразу після подачі повідомлення без його реєстрації. Така процедура охопить 80% будівельних робіт в Україні.

З метою посилення впливу громадянського суспільства на регулювання містобудівних процесів при органах місцевого самоврядування пропонується створити Наглядові ради громадськості, які будуть залучені до реалізації функції введення об’єктів до експлуатації.

За інформацією  Держархбудінспекції

  Категорія: