Понад 800 млн грн роботодавці мають сплатити через брак робочих місць для людей з інвалідністю

20 Грудня 2017 Друкувати цю новину

Понад 800 млн грн роботодавці мають сплатити через брак робочих місць для людей з інвалідністюУкраїнські роботодавці мають виплатити понад 800 мільйонів гривень через недостатню кількість робочих місць для людей з інвалідністю.

За інформацією, наданою Громадському Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю, у 2017 році 3209 роботодавців не виконали законодавчо встановлений норматив робочих місць для людей з інвалідністю.

Підприємства мають сплатити 880,3 мільйона гривень до спеціального фонду держбюджету.

Станом на 1 листопада 2017 року надійшло лише 173,3 мільйони із загальної суми штрафів.

Нагадаємо, в Україні право на працю осіб з інвалідністю гарантують міжнародні акти, Конституція та закон «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю».

Отримані від сплати штрафів кошти йдуть на створення робочих місць для осіб з інвалідністю, на навчання, перекваліфікацію та функціонування центрів професійної реабілітації.

Закон зобов'язує підприємства, де працюють від 8 до 25 людей, мати в штаті хоча б одного працівника з інвалідністю.

У більших підприємствах таких працівників має бути не менше 4%. За невиконання — штраф. За дотриманням норм слідкує Фонд соціального захисту для осіб з інвалідністю. Якщо вони фіксують невиконання квот, на роботодавця подають до суду.

Рекордний штраф — 38 мільйонів гривень, які стягнули з Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом». Судовий процес тривав з 2007 року й завершився цьогоріч у березні.

Громадське

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук