Під Одесою на території для осіб з інвалідністю виросли “мажорні” палаци

Під Одесою на території для осіб з інвалідністю виросли “мажорні” палаци
14 Березня 2013
Друкувати цю новину

Маєтки у Кароліно-Бугаз побудовані на піщаних "барханах"Під Одесою на небезпечній території побудували ціле поселення з недешевих маєтків, хоча ця територія мала належати місцевим людини з інвалідністюм.

Кароліно-Бугаз – це поселення у Одеській області давно облюбували українці. Однак цього літа на легендарних пляжах відпочивальникам місця схоже не знайдеться, розповідається у сюжеті “Грошей”.

За кілька метрів від моря тут ніби  з води з’являються елітні маєтки.

В цей час інваліди курортної Одеси живуть на березі моря, але насолоджуватись хвилями можуть лише по телевізору. Береги для візочків надто круті, а на популярні пальмірські пляжі веде багато доріг, але жодного пандуса.  Якщо тут звести реабілітаційний центр, Кароліно-Бугаз стане курортною меккою для осіб з інвалідністю з усієї України.

Місцева влада давно пообіцяла людини з інвалідністюм трохи прибережної землі. Візочникам більше й не треба – корпус, де спати й пандус до моря. Довгих п’ять років люди з особливими потребами збирали документи. Розробляли план ділянки, затверджували в усіх можливих державних органах.

Натомість зараз замість широченного пляжу – каркаси гордих палаців. Пандуси ребцентру упруться у приватні гаражі. На пляжі виросли цілі котеджні вулиці, а візочники і нині там – з купами документів інваліди оббивають пороги усіх можливих інстанцій.

Цією піщаною косу грається саме море. З року в рік намиває її чи повністю ховає під воду. Кому тільки у голову могло прийти видати дозвіл на будівництво маєтків у такому небезпечному місці?

Голова села розповів, що ця територія відноситься до району, мовляв, там видають держакти на пісок. У районній адміністрації, у свою чергу, посилають до сільради – мовляв, її голова контролює територію та видає розпорядження.

Замкнене коло. Район киває на село, а голова села – знову відправляє у район.

У обласній державній архітектурно-будівельній інспекції про будинки-фантоми теж не знають. 

Прокурор Овідіопольського району переконує, що пляжі віддали законно. Якщо визнають, що будівельники щось порушили, то власники пісочних палаців будуть змушені зносити свої творіння за свій рахунок. Але такого ще зроду-віку не було.

Поки чиновники граються у бетонні пасочки на морському піску, інвалід Микола мріє про літній відпочинок. Візочник зміг потрапити на узбережжя лише завдяки знімальній групі. Хоч взимку й здалеку, але, все ж таки, побачив море.

ТСН

  Категорія: