Перший в Україні шкільний кабінет для занять з особливими дітьми відкриється на Дніпропетровщині – Валентин Резніченко

19 Липня 2017 Друкувати цю новину

Школа в Петриківці стане першим навчальним закладом України, де відкриють ресурсну кімнату - спеціально облаштований клас для дітей з особливими потребами. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко під час презентації проекту в Києві.

«Дніпропетровщина – один з п’яти пілотних регіонів України, де впроваджуються механізми інклюзивної освіти. У 50-ти школах області вже облаштовуємо сучасні бібліотеки для особливої малечі. За два роки плануємо відкрити такі медіатеки у 104 інклюзивних навчальних закладах, - розповів Валентин Резніченко. – Крім того, в Петриківській школі, де зараз якраз триває капітальний ремонт, робимо ресурсну кімнату».

Ресурсні кімнати – це спеціальні класи для дітей з особливими потребами, де вони навчаються з корекційним педагогом за індивідуальним планом. Проект розробили дніпровські архітектори за ідеєю та технічним завданням Фонду Марини Порошенко.

«Ми бачили подібні кімнати під час вивчення закордонного досвіду впровадження інклюзивної освіти у США, Норвегії, Данії, Литві та Молдові. Відтоді ми почали розробляти адаптований під українські школи проект такої кімнати для дітей з особливими освітніми потребами. І перша українська ресурсна кімната в інклюзивній школі з’явиться у Дніпропетровській області», - сказала дружина Президента України Петра Порошенка Марина.

Проект ресурсної кімнати передали Віце-прем’єр-міністру України Геннадію Зубко для впровадження в усіх школах країни.

«Реформа децентралізації дала можливість впроваджувати інклюзивну освіту на місцях. Ми пропонуємо громадам інструменти та мотивуємо розвивати інклюзивну складову, бо це – наша спільна зона відповідальності», - наголосив Геннадій Зубко.

За проектом, ресурсна кімната розділена на кілька зон: соціально-побутову, ігрову та релаксаційну. Там також є інтерактивна карта, комп’ютерне обладнання, все необхідне для розвиваючих занять та кухня, де малеча може отримати повсякденні побутові навички. Модульні меблі в ресурсній кімнаті дозволяють формувати індивідуальні та групові робочі зони.

Ресурсна кімната буде поділена на зручні зони

Ресурсна кімната буде поділена на зручні зони

Буде навіть кухня для відпрацювання побутових навичок

Буде навіть кухня для відпрацювання побутових навичок

Дніпропетровська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук