Павло Розенко передав грамоту про ратифікацію Україною Конвенції МОП №102 Генеральному директору МОП Гаю Райдеру

Павло Розенко передав грамоту про ратифікацію Україною Конвенції МОП №102 Генеральному директору МОП Гаю Райдеру
7 Червня 2016
Друкувати цю новину

6 червня у Палаці Націй в Женеві пройшла зустріч української делегації на чолі з Віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком з Генеральним директором Міжнародної організації праці (МОП) Гаєм Райдером. Під час зустрічі Павло Розенко передав Гаю Райдеру ратифікаційну грамоту про ратифікацію Україною Конвенції МОП №102.

Павло Розенко передав грамоту про ратифікацію Україною Конвенції МОП №102 Генеральному директору МОП Гаю Райдеру

«16 вересня відбулася без перебільшення знакова подія для України. Верховна Рада України ратифікувала конвенцію МОП про мінімальні норми соціального забезпечення №102. До цієї події Україна йшла понад 10 років, – сказав Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко після підписання ратифікаційних документів. – Ратифікація Конвенції № 102 має стати для України відправною точкою для подальшого формування соціальної політики, орієнтованої на більш високий рівень соціального захисту та соціального забезпечення громадян».

Павло Розенко зазначив, що набрання чинності для України Конвенцією Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення №102 сприятиме приведенню українського законодавства у сфері соціального забезпечення у відповідність до міжнародних стандартів, зокрема стандартів Міжнародної організації праці. Крім того, за його словами, набрання чинності Конвенцією створює передумови для приєднання України до Європейського кодексу соціального забезпечення в цілому.

«Ми усвідомлюємо, що робота у цьому напрямку тільки починається, і вона буде пов’язана саме з імплементацією Конвенції № 102 та поданням у подальшому національних доповідей щодо її застосування на розгляд Комітету експертів МОП з питань застосування конвенцій та рекомендацій», – підкреслив ПавлоРозенко.

«Україна розраховує на отримання технічної підтримки з боку МОП, яка має бути спрямована на забезпечення більш високих рівнів захисту для максимального широкого охоплення усіх верств населення України з урахуванням економічних та фінансових можливостей держави», – зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Як відомо, Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Міжнародної організації праці №102, що гарантує громадянам мінімальні норми соціального забезпечення. Цим законом Україна приєдналася до 9 з 15 розділів Конвенції.

Документ визначає види соціальної допомоги, умови і розміри соціальних виплат, передбачає мінімальні стандарти при настанні основних соціальних ризиків.

Відповідно до пункту “b” статті 2 Конвенції Україна бере на себе зобов’язання за такими розділами Конвенції: розділ ІІ “Медичне обслуговування”, розділ ІІІ “Допомога у зв’язку з хворобою”, розділ ІV “Допомога по безробіттю”, розділ V “Допомога по старості”, розділ VI “Допомога у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання”, розділ VIІ “Родинна допомога”, розділ VIІІ “Допомога у зв’язку з вагітністю і пологами”, розділ ІХ “Допомога по інвалідності” і розділ Х “Допомога у зв’язку з втратою годувальника”.

Як відомо, українська делегація бере участь у 105-й сесії Міжнародної конференції праці. До складу делегації входять Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, Міністр соціальної політики України Андрій Рева, заступник Міністра соціальної політики Валерій Ярошенко, в.о. Голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, представники профспілок, роботодавців та інші.

Урядовий портал

  Категорія: