Особлива увага та нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю

13 Жовтня 2014 Друкувати цю новину

333808В рамках Міжнародного дня глухих 30 вересня  в Одеській міській раді відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Організація ранньої професійної орієнтації та мотивація до праці дітей-осіб з інвалідністю та молоді з інвалідністю – шлях до повноцінної соціалізації особистості».

У засіданні «круглого столу» взяли участь заступник Одеського міського голови Зінаїда Цвірінько, директор департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради Олена Китайська, в.о. директора департаменту освіти і науки Одеської міської ради Вікторія Іщенко, в.о. директора Одеського міського центру зайнятості Ганна Трусова, а також керівники районних профільних відомств.

Мета «круглого столу» – обговорення питань щодо реалізації трудових намірів та працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю; організації профорієнтаційної роботи та надання психолого-педагогічного супроводу дітям, які проходять навчання в системі загальної освіти; здійснення професійної орієнтації дітей-осіб з інвалідністю в умовах центру соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю; взаємодії департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради з міським центром зайнятості.

З вступним словом до присутніх звернулася директор Департаменту  праці та соціальної політики Олена Китайська, яка наголосила на державних програмах, які діють в місті Одесі і допомагають людям з обмеженими можливостями.

Впродовж «круглого столу» присутні обговорили ряд нагальних питань.

Так, начальник Управління соціального захисту в Приморському районі Лариса Лілько доповіла про взаємодію Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради з центрами зайнятості м.Одеси.

В.о. директора Одеського міського центру зайнятості Ганна Трусова розповіла про працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю на місцевому ринку праці. «Службою зайнятості приділяється особлива увага та впроваджуються нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю», – підкреслила вона. Державна служба зайнятості надає людини з інвалідністюм, які звернулись за сприянням у працевлаштуванні, інформаційні та консультаційні послуги, послуги з пошуку роботи, з професійної орієнтації з метою вибору виду діяльності, відповідно до рекомендацій медико-соціальної експертної комісії, наявних у людини з інвалідністю кваліфікації, знань, професійних інтересів, нахилів, здібностей та з урахуванням його побажань. Також сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню на пристосовані для них робочі місця. З цією метою постійно ведеться облік осіб з інвалідністю, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємства, можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії.

«Кожен клієнт, що звертається до Одеського міського центру зайнятості, оточений увагою, а особливо це стосується людей з обмеженими можливостями», – зазначила Ганна Трусова.

Крім зазначеного, присутні ознайомились із досвідом професійної орієнтації, які є вихованцями комунального підприємства «Центр реабілітації осіб з проблемами психофізичного розвитку».

Підводячи підсумки «круглого столу», директор Департаменту  праці та соціальної політики Олена Китайська відзначила продуктивну роботу, яка проводиться в м. Одесі завдяки налагодженій взаємодії всіх структур та визначила шляхи подальшої співпраці у напрямку комплексного підходу до професійної орієнтації та мотивації до праці осіб з інвалідністю.

Одеський ОЦЗ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук