«Особливим дітям» — якісну освіту

29 Січня 2014
Друкувати цю новину

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти на своєму засіданні розглянув та рекомендував парламенту прийняти за основу два законопроєкти: зміни до Закону «Про дошкільну освіту» (щодо запровадження інклюзивної дошкільної освіти) та зміни до Закону «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з інвалідністю до освітніх послуг.

Члени комітету зауважили, що запровадження законодавчих положень щодо функціонування системи інклюзивної освіти у дошкільних навчальних закладах забезпечить доступ дітей із особливими освітніми потребами до здобуття якісної дошкільної освіти, а також полегшить вирішення батьками цих дітей чи особами, які їх замінюють, багатьох непростих питань, з якими вони зустрічаються на сьогодні під час вибору дошкільного навчального закладу та прийому до нього.

Водночас ухвалення змін до Закону «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з інвалідністю до освітніх послуг, на думку членів комітету, дасть змогу реалізувати комплекс заходів щодо поліпшення доступу осіб з інвалідністю з ураженнями органів зору, слуху, опорно-рухового апарату, розумовою відсталістю та психічними розладами до освітніх послуг.

Крім того, під час засідання також було підтримано проєкт закону про внесення доповнень до статті 45 Житлового кодексу Української РСР (щодо забезпечення права педагогічних працівників дошкільних та позашкільних навчальних закладів на отримання житла в першочерговому порядку) (реєстр. №2344а), метою якого є захист прав та забезпечення соціальних гарантій для всіх без винятку педагогічних працівників дошкільних та позашкільних навчальних закладів у питаннях надання житла в першочерговому порядку, а також усунення неузгодженостей деяких норм чинного законодавства України.

Зокрема, зверталася увага на те, що необхідність прийняття цього законопроєкту зумовлена передусім невідповідністю деяких положень чинних нормативно-правових актів у частині забезпечення педагогічних працівників житлом у першочерговому порядку. Зокрема, положеннями частини першої статті 55 Закону «Про освіту» встановлено, що педагогічні та науково-педагогічні працівники мають право на забезпечення житлом у першочерговому порядку.

Реалізація законопроєкту, зауважили народні депутати, надасть можливість вихователям та іншим педагогічним працівникам дошкільних та позашкільних навчальних закладів реалізовувати свої права та соціальні гарантії у повному обсязі.

За повідомленням інформаційного управління апарату Верховної Ради України.

Довідково

Законопроєктом про внесення змін до Закону «Про освіту» пропонується гарантувати доступність освітніх послуг та комфорт при їх наданні незалежно від форми власності та підпорядкування навчальних закладів.

Голос України

  Категорія: