ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ – ГАРАНТІЇ ЗАЙНЯТОСТІ

ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ – ГАРАНТІЇ ЗАЙНЯТОСТІ
26 Лютого 2015
Друкувати цю новину

Семінар для соціальних партнерів на тему: «Реалізація гарантій зайнятості осіб з інвалідністю, укомплектування нормативу робочих місць для їх працевлаштування» відбувся у Будинку праці м. Тернополя.

73722

Про налагодження тісної співпраці обласної служби зайнятості зі всіма зацікавленими сторонами соціального діалогу в питаннях надання послуг особам з обмеженими фізичними можливостями вела мову перший заступник директора ОЦЗ Олександра Островська.

 Працівники нашої служби, – заявила вона, – беруть активну участь у відповідних зустрічах, нарадах та семінарах, засіданнях медико-соціальних комісій. Начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості є членом спеціальної комісії з питань фінансування навчання осіб з інвалідністю у вузах при Тернопільському обласному відділенні Фонду соціального захисту  осіб з інвалідністю та регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю у Тернопільській області. Співпрацюємо з центрами професійної реабілітації осіб з інвалідністю щодо подальшого працевлаштування їх випускників. Ще у процесі навчання таких осіб фахівці центрів зайнятості спільно з районними управліннями соціального захисту та роботодавцями вивчають можливості щодо забезпечення роботою осіб з інвалідністю за набутими професіями після здобуття відповідної освіти.

На заході було наголошено, що у 2014 році послугами обласної служби зайнятості скористалось 1327 осіб з обмеженими фізичними можливостями. З них професійним навчанням вдалося охопити 117 безробітних, до тимчасової зайнятості залучено 85. Працевлаштовано 475 осіб з інвалідністю, у тому числі 7 – на новостворені робочі місця за рахунок відшкодування роботодавцям витрат на єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 2 особам виплачено одноразово допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. В даний час у базових центрах зайнятості перебуває на обліку 410 осіб з інвалідністю, для яких продовжується пошук підходящої роботи.

Труднощі у працевлаштуванні безробітних осіб з інвалідністю виникають у зв’язку з тим, що на місцевому ринку праці відсутні вакансії з роботою вдома. Роботодавці нерідко подають вакансії для осіб з інвалідністю, які не підходять їм ні за оплатою, ні за умовами роботи, навіть за доступністю до місць праці. А ще немалий вплив на вирішення цієї проблеми має зменшенням обсягів виробництв в області, разом з тим й зменшення потреби у працівниках.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями та громадськістю, організаційної та кадрової роботи обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Галина Грабовська поінформувала присутніх, що торік за встановленими нормативами місцеві роботодавці мали створити 3782 робочих місця для осіб з інвалідністю. Фактично ж на підприємствах області у 2014 році працювало значно більше – 4590 осіб цієї категорії населення. Вона також розповіла, що активною є програма фонду щодо надання позик роботодавцям на створення нових робочих місць для осіб з інвалідністю, а ще в області 21 особа з обмеженими фізичними можливостями навчається у вищих навчальних закладах за кошти, які виділяє фонд.

 Наша інспекція у 2014 році провела 172 перевірки з питань додержання законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, – зазначив заступник начальника Територіальної державної інспекції з питань праці у Тернопільській області-начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Ігор Хаварівський. – За результатами перевірок було виявлено 79 порушень, складено 75 приписів, 50 протоколів про адмінпорушення передано до судів. До речі, по 23 з них судами прийнято рішення про накладання штрафних санкцій, по 22-ох  –  рішення з оголошення усних зауважень.

Заступник директора-начальник управління моніторингу та організаційної роботи департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Олег Воронка у своєму виступі зупинився на питанні здійснення соціальних гарантій.

 На 1 лютого 2015 року відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу людини з інвалідністюм з дитинства та дітям-людини з інвалідністюм» таку допомогу в області,  сказав він, – отримувало 12945 осіб. 1640-ка громадянам виплачувалась щомісячна грошова допомога, як тим, хто проживає разом з психічно хворими людини з інвалідністюми 1 чи ІІ групи.

Підбиваючи підсумки семінару, перший заступник директора ОЦЗ Олександра Островська сказала, що перед працівниками служби зайнятості стоїть завдання поліпшення співпраці з роботодавцями і, в першу чергу, з тими, які не виконали норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Потрібно змінити ставлення роботодавців до прийняття на роботу осіб з інвалідністю та домогтися від них чіткого дотримання вимог чинного законодавства.

У заході взяв участь також виконавчий директор організації роботодавців Тернопільської області Валерій Смирнов.

Тернопільський РЦЗ

  Категорія: