Опанування суддями навиків спілкування з людьми з інвалідністю

by Наталія | 16 Травня 2018 12:19

Опанування суддями навиків спілкування з людьми з інвалідністю14 травня 2018 року в місті Харкові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар для суддів на тему: “Покращення рівня навиків спілкування суддів у роботі з  людьми з інвалідністю”.

Захід проведено в рамках реалізації проекту “Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю”, який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми “Нове правосуддя”.

Вітальними словами семінар відкрили директор регіонального відділення Валентина Коржик та голова правління Фонду “Право і демократія”, керівник проекту “Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю” Андрій Бурий,  який висвітлив мету заходу та зупинився на загальних поняттях про людей з інвалідністю, видах інвалідності.

Тренер, адвокат, правовий консультант проекту Віталій Разік звернув увагу суддів на правовий статус осіб з інвалідністю, зауваживши, що Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю передбачає рівність та недискримінацію, вільний доступ до правосуддя, та розповів про європейську та вітчизняну  судову практику із цих питань.

Тренери проекту – експерт у сфері комунікацій Ольга  Давид, суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Інна Білоус, експерт у сфері фізичної доступності людей з інвалідністю до правосуддя Михайло Васюта розповіли про комунікативно-психологічні особливості взаємодії суддів із людьми з інвалідністю, основні аспекти фізичної доступності людей з інвалідністю до суду, принципи взаємодії та спілкування із людьми  з різними видами інвалідності.

Окрім презентацій, обговорень, дискусій тренери зупинилися на веденні судових процесів за участі людей з інвалідністю.

При підведенні підсумків роботи семінару судді-учасники запевнили, що семінар допоможе їм у кращому розумінні потреб людей із різними вадами, своєчасному та правильному вирішенні їх питань.

Опанування суддями навиків спілкування з людьми з інвалідністю

Опанування суддями навиків спілкування з людьми з інвалідністю

Опанування суддями навиків спілкування з людьми з інвалідністю

Судова влада України

Source URL: http://naiu.org.ua/opanuvannya-suddyamy-navykiv-spilkuvannya-z-lyudmy-z-invalidnistyu/