ООН має звернути увагу на переселенців з інвалідністю в Україні – Сушкевич

ООН має звернути увагу на переселенців з інвалідністю в Україні – Сушкевич
31 Травня 2016
Друкувати цю новину

ООН має звернути увагу на переселенців з інвалідністю в Україні - СушкевичCитуацію із забезпеченням прав внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю в Україні потрібно покращити, оскільки ця категорія населення є найменш соціально захищеною і найбільш дискримінованою.

Про це заявив Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич під час робочої зустрічі з представниками Агентства ООН у справах біженців в Україні (UNHCR) – старшим радником із правових питань Югом Біссо, польовим радником з питань захисту Асель Ормоновою та старшим помічником з правових питань Тетяною Ловцовою, повідомляє прес-служба Глави держави.

“Учасники зустрічі обговорили ситуацію щодо дотримання прав внутрішньо переміщених осіб в Україні та констатували, що серед цієї категорії населення, люди з інвалідністю є найменш соціально захищеними та найбільш дискримінованими. Валерій Сушкевич запропонував представникам Агентства ООН у справах біженців в Україні (UNHCR) напрямки співпраці із забезпечення прав та соціальної захищеності внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю”, – йдеться у повідомленні.

Так, під час зустрічі було опрацьовано напрямки, пов’язані, зокрема, з визначенням статусу осіб з числа цивільного населення, які отримали тяжкі поранення, контузії під час бойових дій у районі проведення АТО; вирішенням соціальних і правових проблем внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю в регіонах України, зокрема тих, що проживають у санаторіях Одещини.

Крім того, обговорювались напрямки співпраці, пов’язані із недопущенням порушення прав внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю під час верифікації та фізичної ідентифікації, що запроваджені урядовими рішеннями; диференціацією за групою та підгрупою інвалідності розміру щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Оскільки на сьогодні особа з інвалідністю І групи підгрупи А отримує такого ж розміру виплату, як й особа з інвалідністю ІІІ групи.

Учасники зустрічі також обговорили співпрацю щодо створення безперешкодного середовища для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю на контрольних пунктах в’їзду та виїзду на лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей; унормування надання особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення (вагітним жінкам, жінкам з грудними дітьми, людям похилого віку та ін.) права на позачерговий перетин лінії зіткнення.

Укрінформ

  Категорія: