Онлайн технології для молоді з інвалідністю ВПО. Впровадження інклюзивних освітніх програм.

by Olga Zhurbenko | 13 Грудня 2017 09:38

В м. Северодонецьк відбулася тренінгова програма для спеціалістів та представників НУО, які працюють з дітьми та молоддю з інвалідністю. Учасники обговорювали тему інклюзивних напрямків роботи, як шлях подолання багатоскладових освітніх проблем для дітей та молоді з інвалідністю в ситуації ризику. Як приклад, доступного навчання було розглянуто розвиток освітніх Он-лайн технологій, а саме вивчення Online англійської для молоді з інвалідністю ВПО.

Так, завдяки проєкту «Online англійська для молоді з інвалідністю ВПО» дівчата та хлопці з важкими проблемами пересування, зору, навіть, слуху, отримають можливість вивчення англійської, про що, за їх висловами мріяли вже тривалий час. На жаль, існуючі загальні курси не є доступними для даної категорії. Проблеми архітектурно-транспортної недоступності, супроводу та матеріальні труднощі не дозволяють їм долучитися до вивчення англійської мови. Існує також проблема для тих, хто мешкає в селах, у віддалених районах, де зовсім не існує подібних курсів з англійської. Молодь говорить і про особисті проблеми, які потребують особливого, нестандартного підходу викладачів до надання матеріалу. «Для нас це можливість не тільки вивчати англійську, спілкуватися, отримувати досвід роботи в Інтернеті, а й значно розширювати світогляд, отримати перспективи працевлаштування», говорять учасники заходу.

Враховуючи великі правові аспекти отримання освіти, доступу до освіти, в контексті заходу були розглянуті питання щодо реалізації Конвенції ООН про права людей з інвалідністю в ситуації кризи. Своїм досвідом роботи з даного питання поділився голова Асоціації незрячих юристів, представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України в Харківський області Олег Лепетюк. Його виступ викликав бурні обговорення та низку запитань від присутніх.

Важливим було спілкування учасників із Зоєю Рябовою – завідуючою Кафедри педагогіки. Управління та адміністрування Державного вищого навчального закладу Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України. Зоя Вікторівно, розповіла про новітні напрямки інклюзивних програм, про створення нового курсу, метою якого є навчання спеціалістів, для надання допомоги щодо впровадження інклюзивної освітньої політики закладами різного рівня.

Зазначимо, що протягом усього заходу організовано показ авторської фотовиставки Валентини Уварової «Сонце цілий рік», роботи якої присвячені дітям із синдромом Дауна. Також присутні зможуть  подивитись художню виставку дивовижних робіт Анастасії Кобріної – луганчанки, яка з дитинства не чує, але навчалася у загальній школі та в Університеті культури та мистецтв.

Захід проведений в рамках проєкту «Он-лайн англійська для молоді з інвалідністю ВПО» за підтримки Відділу культури та преси Посольства США в Україні.

Організатор: Луганська обласна молодіжна громадська організація «Асоціація молоді з інвалідністю Східного Донбасу – Схід».

За всебічної підтримки: управління молоді та спорту Луганської ОДА, Луганського обласного центру соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями.

Інформаційно-правова допомога надана Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, методична підтримка – Кафедра педагогіки. Управління та адміністрування Державного вищого навчального закладу Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України.

Тетяна Баранцова, голова правління ЛОМГО «АМІ-Схід»

Фото: Валентина Уварова

Source URL: https://naiu.org.ua/onlajn-tehnologiyi-dlya-molodi-z-invalidnistyu-vpo-vprovadzhennya-inklyuzyvnyh-osvitnih-program/