Одеса – учасник пілотного проекту щодо створення системи надання послуг раннього втручання

28 Грудня 2017 Друкувати цю новину

Одеса – учасник пілотного проекту щодо створення системи надання послуг раннього втручання

В Одесі розробляють напрями діяльності з впровадження системи раннього втручання та соціальної реабілітації дітей груп ризику та дітей з обмеженими можливостями

В рамках реалізації пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання» для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров'я та життя» у Києві відбулася робоча зустріч щодо надання послуг раннього втручання Цілі проекту: зміцнення потенціалу органів влади на центральному та місцевому рівнях у розробці та впровадженні системи раннього втручання для дітей з інвалідністю та дітей, які мають ризик отримати інвалідність, посилення ролі державного управління надання медичних і соціальних послуг та забезпечення їх територіальної доступності для всіх дітей цієї категорії та їх сімей.

Одесу на робочій зустрічі представила заступник директора Одеського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Олена Азаркина.

Учасники засідання ознайомилися з Концепцією створення та розвитку системи послуг раннього втручання в Україні, проектом Наказу Міністерства охорони здоров'я, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки «Деякі питання реалізації пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання» для забезпечення розвитку людини, збереження його здоров'я і життя». Особливу увагу було приділено визначенню потреб з раннього втручання в пілотних регіонах, основних напрямків діяльності.

Також демонструвалися досягнення проекту Twinning «Підтримка органів влади України у розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та соціальної реабілітації дітей з інвалідністю та дітей, які мають ризик отримати інвалідність».

Крім того, для забезпечення координації дій з надання послуг з раннього втручання і ранньої реабілітації дітей груп ризику та дітей з обмеженими фізичними можливостями в Одесі планується створення міського соціально-педіатричного центру. З даного питання було проведено круглий стіл на базі КУ «Центр реабілітації осіб з порушенням психофізичного розвитку».

**** У відповідності з міжнародною практикою, раннє втручання – це комплексна система допомоги сім'ї, в якій виховується дитина з інвалідністю або ризиком отримати інвалідність, спрямована на своєчасне виявлення проблем або порушень у розвитку дитини перших чотирьох років життя і надання відповідної допомоги йому і його сім'ї.

Послуга раннього втручання передбачає найбільш раннє виявлення відставань і порушень розвитку у дітей, інформаційну та психологічну підтримку родин у відповідності з потребами дитини, розробку і реалізацію разом з сім'єю індивідуальної програми допомоги, координацію і взаємодію з іншими службами.

Національна політична платформа раннього втручання була створена в результаті підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України, Благодійним фондом «Інститут раннього втручання», Всеукраїнською громадською організацією " Всеукраїнська фундація «Захист прав дітей», Міністерством охорони здоров'я, Міністерством соціальної політики, Міністерством освіти і науки, Фундацією «Soft Tulip» Королівства Нідерланди та Європейською асоціацією раннього втручання «Eurlyaid».

Новини Одеси

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук