Об’єднаємо зусилля для інтеграції осіб з інвалідністю в соціум

Об’єднаємо зусилля для інтеграції осіб з інвалідністю в соціум
14 Жовтня 2014
Друкувати цю новину

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100У приміщенні Дніпропетровського обласного центру зайнятості 30 вересня цього року проведено засідання «круглого столу» на тему: «Об’єднання зусиль соціальних партнерів у вирішенні питань зайнятості осіб з інвалідністю».

«Круглий стіл» проводився з метою аналізу регіонального ринку праці, обміну інформацією про стан та перспективи співпраці сторін соціального партнерства, визначення основних підходів у вирішенні проблем щодо забезпечення інтеграції осіб з інвалідністю в соціум.

До участі в заході були запрошені представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, комунального закладу «Обласний центр медико–соціальної експертизи», обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України у Дніпропетровській області.

Відкриваючи захід, перший заступник директора обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко відмітила, що інваліди належать до найбільш соціально-незахищених категорій населення. Протягом останніх років в Україні домінує тенденція збільшення осіб з функціональними обмеженнями. Незважаючи на те, що в останні роки відбулися корінні зміни у поглядах і підходах до вирішення проблем осіб з інвалідністю, проблеми у вирішенні цього питання залишаються.

Також вона зазначила, що поряд із основною проблемою, яка виникає при вирішенні питань працевлаштування осіб з інвалідністю – дисбалансі на ринку праці між попитом і пропозицією робочої сили, існують проблеми і психологічного характеру.

Начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості Тетяна Сальнікова охарактеризувала рівень охоплення осіб з інвалідністю активними програмами зайнятості.

Так, протягом січня-серпня 2014 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 1897 осіб з інвалідністю, що на 4,5% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Статус безробітного мали 1454 особи, отримували допомогу по безробіттю 1053 особи. До професійного навчання було залучено 127 осіб. У громадських оплачуваних роботах брали участь 67 осіб. За направленнями центрів зайнятості працевлаштовано 662 особи, у тому числі 625 осіб з інвалідністю, які мали статус безробітного. Серед них 28 осіб розпочали підприємницьку діяльність з отриманням одноразової виплати допомоги по безробіттю. Рівень працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю склав 43%.

Актуальною була інформація заступника директора Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Володимира Кузьміна про стан справ щодо працевлаштування осіб з інвалідністю на підприємства, в організації та установи Дніпропетровської області, а також проходження профнавчання за рахунок коштів Фонду.

Про окремі питання щодо соціального захисту осіб з інвалідністю розповіла заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Дніпропетровській області Наталя Матвієнко. Начальник управління у справах осіб з інвалідністю та ветеранів Департаменту соціального захисту облдержадміністрації Анатолій Бейцун зупинився на забезпеченні прав осіб з інвалідністю та розповів про дієвість відповідних регіональних Програм.

Між учасниками відбувся конструктивний діалог щодо підвищення якості складання та реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю (ІПР). Лікар-реабілітолог Кіровської міжрайонної МСЕК Комунального закладу «Обласний центр медико-соціальної експертизи» Світлана Гусакова акцентувала увагу на послідовності виконання ІПР, що впливає на ефективність професійної та трудової реабілітації людини з інвалідністю.

Учасники «круглого столу» вважають, що відповідно до викликів сьогодення необхідно зосередити зусилля на поглибленні соціального діалогу щодо використання всього комплексу заходів сприяння зайнятості особам з інвалідністю, недопущення формалізму у вирішенні проблем осіб з інвалідністю, покращенні інформування про легальний попит та пропозицію робочої сили, забезпеченні вільного доступу до інформації про зайнятість.

Учасники «круглого столу» схвалили резолюцію, якою вважається за доцільне активізувати співпрацю кожної із сторін соціального партнерства щодо подальшого розвитку системи якісної професійної та трудової реабілітації осіб з інвалідністю, забезпечення їх конкурентоспроможності в умовах, сучасного ринку праці.

Дніпропетровський ОЦЗ

  Категорія: