Новий геріатричний центр може з’явитися на Дніпропетровщині

21 Вересня 2015 Друкувати цю новину

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) розширює співпрацю з Дніпропетровщиною. Відтепер іноземні партнери допомагатимуть не лише переселенцям, а й громадам, які їх прихистили. Йдеться про реконструкцію шкіл, дитячих садочків та лікарень. Розглядатимуть німці й можливість реалізувати більш масштабні проекти, на кшталт, будівництва геріатричного центру. Про це йшлося під час зустрічі заступника голови Дніпропетровської ОДА Олега Кужмана з делегацією GIZ.

Сьогодні на Дніпропетровщині офіційно зареєстровано понад 73 тис. переселенців. Проте, за словами Олега Кужмана, реальна їх кількість на 30-40% більша. «Ми не можемо прогнозувати, чи буде наплив переселенців напередодні зими, але готуємося до цього», - сказав він.

Експерт GIZ Майк Матес зазначив, що організація прагне підтримати не лише переселенців, а й громади, які їх приймають. «Перевага віддається категоріям населення, які не можуть допомогти собі самі. Це люди похилого віку, діти та інваліди. Йдеться не лише про розбудову соціальної інфраструктури, а й підвищення рівня послуг, які надають населенню», - наголосив він.

Для реалізації німецькі партнери оберуть два типи проектів. Короткотермінові та невеликі за обсягом, наприклад, ремонт даху чи заміна вікон. Та більш масштабні – які втілюватимуть 2-3 роки. «60% переселенців – це люди похилого віку та інваліди. Ми пропонуємо створення геріатричного центру на Дніпропетровщині. Просимо GIZ звернути на цей проект особливу увагу», - наголосив Олег Кужман.

Також він попросив у німецьких партнерів реконструювати заклади освіти та медицини. Через велику кількість переселенців на школи, дитячі садочки та лікарні області значно збільшилося навантаження. Найближчим часом Дніпропетровська обладміністрація запропонує GIZ низку проектів, з яких німецькі партнери оберуть, що саме будуть реалізовувати.

Дніпропетровська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук